Цензор.НЕТ

14.02.19 12:17

Держекослужба не знайшла порушень на судні, яке понад тиждень сама ж незаконно утримувала в ''Чорноморську''

Державна екологічна інспекція не знайшла порушень на незаконно затриманому нею в порту "Чорноморськ" торговому судні.

Тепер кораблю дозволено покинути морський порт.

Як стало відомо OBOZREVATEL, співробітники Держекослужби піднялися на борт корабля, взяли всі необхідні проби і не виявили ніяких порушень. У зв'язку з чим заборону на вихід судна з порту було знято.

Як раніше повідомлялося, в "Чорноморську" простоює судно, затримане інспекторами Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу нібито за забруднення навколишнього середовища. Попри те, що співробітники служби не мають законних підстав затримувати судна, кораблю заборонили залишати порт.

На думку експертів, у цій ситуації Держекоінспекція користується відсутністю підзаконних актів до ухваленого в жовтні 2018 року закону про "єдине вікно". Він, зокрема, передбачає митне оформлення документів в електронному вигляді та скасування радіологічного контролю екологами. Але там не прописано порядок стягнення проб, а також перевірки суден. Тому інспектори Держекослужби роблять це на свій розсуд.

Як повідомляв раніше президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, щоб припинити це свавілля потрібно виводити ситуацію в законне поле, ухвалити необхідні підзаконні акти і не давати чиновникам від екоінспекції займатися самоуправством.

"Це єдиний законний спосіб системно побороти самоуправство чиновників екоінспекції. Вони перетворили це на піратську схему заробітку грошей, яка б'є як по іміджу, так і по бюджетам країни і приватних компаній", - вважає Олександр Каленков.

Його позицію підтримала і голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. На її думку, для того, щоб не погіршити економічну привабливість українських портів, важливо прийняти напрацювання робочої групи, яка розробила механізми і порядок роботи для Держекослужби. До неї входять усі зацікавлені органи й державні відомства.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики