Цензор.НЕТ

14.02.19 14:06

НАБУ провело в НКРЕКП обшуки у справі "Роттердам +"

Національне антикорупційне бюро провело обшуки в Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

НАБУ провело в НКРЕКП обшуки у справі "Роттердам +"

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомили в НКРЕКП.

"Сьогодні проводився обшук. Комісія виконує всі законні вимоги слідчих. Комісія і раніше надавала всі документи і всі коментарі у справі, за якою ведеться розслідування. Розраховуємо на об'єктивність і неупередженість", - наголошується в повідомленні прес-служби.

Зараз регулятор працює в штатному режимі.

Як інформують "Українські Новини", про обшуки також повідомили глава наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук та адвокат НКРЕКП Ірина Одинець.

"Прийшли детективи НАБУ в складі 11 осіб. Разом з якимось "фахівцем". "Фахівець" не пред'явив документи. Слідчі дії відбуваються тільки в кабінетах кількох співробітників, які не є членами комісії. Робота комісії не заблокована. На мою думку, обшук – це спроба виправдати роботу 50 детективів НАБУ, які безрезультатно розслідують справу "Роттердам +" вже два роки. Цікаво, що суддя винесла постанову про обшук 12 лютого. Саме цього дня в ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що дослідження інституту економіки і прогнозування НАН України не виявило негативного впливу від формули "Роттердам +". І заяви керівництва НАБУ, які посилалися на це дослідження, розповідаючи про міфічні збитки від формули, не відповідають дійсності", - повідомила Ірина Одинець.

Експерт Юрій Корольчук також пов'язує обшук в НКРЕКП з висновками інституту Валерія Геєця, посилаючись на які, керівництво НАБУ виправдовувало необхідність продовження розслідування справи "Роттердам +".

Як повідомлялося, проект постанови про скасування формули "Роттердам +" був оприлюднений 17 серпня на офіційному сайті НКРЕКП. Представники експертного співтовариства підтримали плани НКРЕКП з введення нового ринку електричної енергії і рекомендували прискорити цей процес. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому вчора на сторінці Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова за підсумками професійної дискусії. Як зазначили організатори заходу, в професійній дискусії брали участь представники Уряду України, Представництва ЄС в Україні, Посольства Польщі в Україні, "Укренерго", Української енергетичної біржі та незалежні експерти.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики