Цензор.НЕТ

14.02.19 17:27

НАТО цього року серйозно активізує військову присутність у Чорному морі, - Полторак

Міністр оборони України зазначив, що НАТО жорстко вимагає від Росії звільнити українських полонених моряків і кораблі.

НАТО цього року серйозно активізує військову присутність у Чорному морі, - Полторак

Північноатлантичний Альянс цього року суттєво активізує військову присутність у Чорному морі. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак у штаб-квартирі НАТО, повідомляє прес-служба відомства, передає Цензор.НЕТ.

"Цього року буде значно активізовано військово-морську присутність НАТО у Чорному морі. Щомісяця здійснюватимуться заходи кораблів як постійних морських угруповань НАТО, так і ключових союзників", - зазначив Полторак.

За його словами, "НАТО жорстко вимагає від Росії звільнити наших полонених моряків і кораблі, захоплені РФ".

"Свобода судноплавства на основі міжнародного права порушена Росією і становить загрозу безпеці всього Азово-Чорноморського регіону", - підкреслив міністр оборони.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики