Цензор.НЕТ

14.02.19 19:08

Звернення ВР про перейменування Дніпропетровської області в Січеславську надійшло до Конституційного суду

До Конституційного суду (КС) України в четвер надійшло звернення Верховної Ради щодо перейменування Дніпропетровської області в Січеславську.

Звернення ВР про перейменування Дніпропетровської області в Січеславську надійшло до Конституційного суду

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі КС.

"14 лютого до Конституційного Суду України надійшло конституційне звернення Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до ст.133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) (реєстр.№ 9310-1) вимогам статей 157 і 158 Конституції України" , - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада України направила до Конституційного суду для отримання висновків депутатський законопроект про внесення змін до ст.133 Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області в Січеславську.

Такий документ може бути розглянутий Верховною Радою тільки за наявності висновку Конституційного суду щодо відповідності ініціативи вимогам ст.157 і ст.158 Основного закону.

Після отримання висновків КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, Рада може розглядати його для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв. Така процедура встановлена ​​Конституцією України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики