Цензор.НЕТ

14.02.19 20:10

Один із захисників донецького аеропорту на суді впізнав у Лусваргі терориста

У Павлоградському районному суді Дніпропетровської області відбулося чергове засідання у справі бразильця Рафаеля Лусваргі, обвинуваченого в участі у війні на Донбасі на стороні терористів.

Один із захисників донецького аеропорту на суді впізнав у Лусваргі терориста

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Громадське ТБ.

Один зі свідків упізнав у Лусваргі терориста.

Суд допитав двох свідків обвинувачення, зокрема військовослужбовця ЗСУ, який був учасником бойових дій під донецьким аеропортом.

Свідок упізнав обвинуваченого як учасника збройних формувань так званої "ДНР" під час бойових дій поблизу донецького аеропорту в 2015 році.

Після завершення допиту свідків обвинувачений заявив клопотання про заміну захисника, яке суд задовольнив.

Наступне судове засідання призначене на 28 лютого 2019 в 14:30. Суд допитуватиме Лусваргі.

В січні 2017 року Печерський райсуд Києва визнав бразильця винним у створенні терористичної організації і незаконних збройних формувань і засудив до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Але Апеляційний суд Києва в серпні 2017 року скасував вирок і повернув справу Лусваргі на новий розгляд.

15 лютого 2018 року Верховний суд визначив територіальну підсудність кримінального провадження за Павлоградським міським судом Дніпропетровської області.

Навесні журналісти виявили, що Лусваргі перебуває на волі й вільно гуляє Києвом.

4 травня представники націоналістичної організації C14 затримали біля станції метро "Олімпійська" у Києві екс-терориста "ДНР", громадянина Бразилії Рафаеля Лусваргі і привели його до управління СБУ.

Павлоградський міськрайонний суд заарештував бразильця Рафаеля Лусваргі на 60 діб без можливості внесення застави. Згідно з ухваленим 7 травня рішенням, Лусваргі мав перебувати під вартою до 5 липня. Після цього його утримання під вартою неодноразово продовжували, кожен раз - на 2 місяці.

У Службі безпеки України повідомили, що проводять із Лусваргі процесуальні дії, а зібрана слідчими СБУ доказова база щодо участі Лусваргі в незаконних збройних формуваннях "ДНР" "повністю була підтверджена рішенням суду".

"Рішення, яке викликало обурення значної частини суспільства, базується винятково на процедурних моментах", - зазначили в СБУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики