Цензор.НЕТ

16.02.19 20:24

Єднання з державою не буде: українська церква не стане схожою на російську, - Епіфаній

Предстоятель ПЦУ стверджує, що, хоч держава і чимало зробила для становлення Української православної церкви, вона не стане втручатися в її справи і не впаде від неї в залежність.

Єднання з державою не буде: українська церква не стане схожою на російську, - Епіфаній

Про це глава ПЦУ заявив під час свого візиту на Буковину, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"У цих історичних процесах, які зараз відбуваються в українському православ'ї, українська держава в особі президента й інших керівників зробила дуже багато. Ми спільними зусиллями, церква і держава, досягли цього успіху - отримали Томос про автокефалію української православної церкви. Але українська церква надалі буде незалежною. Тобто, держава не повинна втручатися у справи церкви, а церква не буде втручатися у справи української держави", - сказав митрополит.

Читайте також: Епіфаній не виключає змін у церковному календарі

Відповідаючи на питання журналістів, чи не буде загрози, що ПЦУ перетвориться на український варіант російської церкви, де церква і держава працюють як єдиний механізм, Епіфаній пояснив: "Та модель, яка зараз є в російській державі, є неприйнятною для української церкви. Українська церква завжди покладалася і буде покладатися на український народ. Бо український народ завжди підтримував і буде підтримувати єдину помісну українську православну церкву. Тому в майбутньому я не бачу загрози такого єднання, яке зараз має російська православна церква з російською державою".

Нагадаємо, вчора митрополит Київський і всієї України Епіфаній вперше після інтронізації приїхав у рідну Чернівецьку область. Сьогодні, 16 лютого він зустрівся із представниками місцевої влади, потім мав зустріч із громадськістю у стінах Чернівецького національного університету. Також у програмі його візиту - вечірнє та ранішнє богослужіння у двох храмах Чернівців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики