Цензор.НЕТ

17.02.19 19:04

Нової "гонки озброєнь" не буде навіть після розірвання договору про ракети між США і Росією, - колишній посол Штатів Гербст

Дипломат вважає, що Москва буде змушена шукати можливість укласти з Вашингтоном новий договір, тому що не може дозволити собі витрачати гроші на "гонку озброєнь".

Нової "гонки озброєнь" не буде навіть після розірвання договору про ракети між США і Росією, - колишній посол Штатів Гербст

Екс-посол США в Україні Джон Гербст впевнений, що з припиненням дії договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності не відбудеться нової "гонки озброєнь", а РФ буде змушена шукати можливості укладення нової угоди з США. Про це він повідомив в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" на полях Мюнхенської конференції з безпеки, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Не думаю (що" гонка озброєнь "можлива. - Ред.), оскільки Москва собі такої гонки дозволити не може. Для них ідеальна ситуація - коли вони порушують умови угоди, а ми просто за цим спостерігаємо. Але якщо ми не будемо просто дивитися, то вони виявляться в програші, і це може змусити їх шукати нову угоду з нами, за якою вони будуть зобов'язані дотримуватися умов старого договору ", - сказав Гербст.

Дипломат зазначив, що договір РСМД - "це ще не все для європейської безпеки". "Адміністрації Трампа варто  краще проконсультуватися з європейськими союзниками, які з обережністю і навіть переляком сприймають відповідь США (на порушення умов договору, - Ред.) з боку Кремля", - додав він.

При цьому Хербст пояснив: "Китай не пов'язаний умовами будь-якої угоди, і це створює для нас ще одну проблему в Східній Азії. Таким чином, на мою думку,  рішення Адміністрації Трампа має на меті посилити безпеку на Заході".

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, 1 лютого держсекретар США Майкл Помпео оголосив, що з 2 лютого його країна припиняє дію договору 1987 з СРСР про відмову від розміщення ракет малої і середньої дальності. Рішення США пов'язано з тим, що Росія істотно порушує умови договору.

У жовтні минулого року президент Дональд Трамп повідомив, що планує відмовитися від угоди, пославшись на невиконання Росією своїх зобов'язань. Договір був підписаний в 1987 році президентом США Рональдом Рейганом і лідером Радянського Союзу Михайлом Горбачовим.

Вашингтон стверджує, що Москва порушила договір РСМД, створивши і розгорнувши ракетну систему 9М729. За словами джерела в Державному департаменті, США недавно повідомили своїм західним союзникам, що Росія вже розгорнула чотири дивізіони, озброєних крилатою ракетою 9М729. Зараз Росія має в своєму розпорядженні 100 таких ракет.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики