Цензор.НЕТ

17.02.19 20:05

Акція на підтримку кримських татар відбулася на площі Прав Людини в Парижі. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Українські активісти в Парижі влаштували демонстрацію, щоб привернути увагу оточуючих до річниці окупації Криму та п'ятої річниці боротьби кримських татар проти цього.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське, в заході взяли участь кілька десятків людей.

""Акція відбулась у межах всесвітньої кампанії Об‘єднані Прапором: великий кримсько-татарський прапор подорожує світом. Тобто ми його прийняли, підписали на акції і завтра відправимо в Люксембург. Прапор вже пройшов 9 країн, заплановані ще 18. Після подій біля Керченської протоки до татарського прапора долучився також прапор військово-морських сил України. Його також підписали, а також висловили підтримку ув‘язненим морякам і вимагали їхнього звільнення", — розповіла  співорганізаторка акції Анна Гармаш.

Акція на підтримку кримських татар відбулася на площі Прав Людини в Парижі 01
Акція на підтримку кримських татар відбулася на площі Прав Людини в Парижі 02
Акція на підтримку кримських татар відбулася на площі Прав Людини в Парижі 03
Фото: Людмила Таутиєва

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики