Цензор.НЕТ

17.02.19 22:51

Росія озброюється за гроші європейських партнерів, - міністр оборони Польщі Блащак

Польський міністр оборони Маріуш Блащак провів кілька зустрічей в рамках Мюнхенської конференції з безпеки.

Росія озброюється за гроші європейських партнерів, - міністр оборони Польщі Блащак

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо, Маріуш Блащак, зокрема, порушив питання газопроводу "Північний потік-2".

"Ми всі згодні, що це справжня загроза для безпеки Польщі, України, а й усієї Європи. Під час зустрічі з сенаторами (США) я звернув увагу, що гроші, які Росія отримує від продажу газу, роблячи Європу залежною, вона витрачає, насамперед  на озброєння. Це парадоксальна ситуація, коли за гроші партнерів із заходу Європи Росія озброюється, а ми повинні шукати відповідь на російське озброєння і робити  тіснішим співробітництво  в рамках НАТО", - підкреслив міністр національної оборони Польщі.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини нарівні з вже чинним "Північним потоком". Його потужність складе 55 млрд кубометрів газу в рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро. Згідно із задумом, газопровід "Північний потік-2" повинен подвоїти обсяги газу, що транспортується з Росії до Німеччини в обхід України та Польщі. Планується, що газопровід повинен почати поставки газу дном Балтійського моря з 1 січня 2020 року.

У проекті беруть також участь компанії з Німеччини, Австрії, Великої Британії та Франції. Противники проекту - зокрема Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє в ЄС близько третини обсягів газу. Польська влада хоче, щоб Європейська комісія підпорядкувала цю інвестицію законодавства Європейського Союзу. В результаті чого "Північний потік-2" може стати збитковим для Газпрому.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики