Цензор.НЕТ

18.02.19 10:39

Якщо релігійна організація не виконає вимог закону про перейменування, її діяльність може бути припинено судом, - Мінкультури

Міністерство культури України констатує, що якщо релігійна організація не буде виконувати вимог закону про перейменування, її діяльність може бути припинено за рішенням суду.

Якщо релігійна організація не виконає вимог закону про перейменування, її діяльність може бути припинено судом, - Мінкультури

"Відповідно до частини 3 статті 16 закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" в разі порушення релігійною організацією, яка є юридичною особою, положень цього Закону та інших законодавчих актів України її діяльність може бути припинена за рішенням суду", - йдеться у відповіді міністерства на запит агентства "Інтерфакс-Україна", в якому було поставлено запитання про те, яка процедура передбачена, якщо релігійна організація не виконуватиме вимог закону про перейменування, передає Цензор.НЕТ.

Мінкультури також зазначає, що суд розглядає справу про припинення діяльності релігійної організації в порядку позовного провадження, передбаченого Цивільним процесуальним кодексом України, за заявою органу, уповноваженого здійснювати реєстрацію статуту конкретної релігійної організації або прокурора.

Як повідомлялося, Верховна Рада 20 грудня ухвалила в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви.

22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить у структуру релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни. Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розміщено за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

Відповідно до закону, якщо протягом 4 місяців церква із центром у РФ не подасть на реєстрацію зміни до статуту про перейменування, її статут у цій частині втратить чинність.

На виконання цього закону Мінкультури провело релігієзнавчу експертизу й оприлюднило перелік релігійних організацій (об'єднань), яким необхідно внести зміни до своєї назви та статуту (положення). Відповідний список опубліковано в урядовій газеті "Урядовий кур'єр" 26 січня 2019 року.

Міністерство встановило, що під дію ч.7 та ч.8 ст.12 закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" підпадають такі релігійні організації: Руська (Російська) істинно-православна церква (РІПЦ), Руська (Російська) старообрядницька церква (безпопівська згода), інша назва - Древлеправославна поморська церква (ДПЦ), Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою (УПЦ (Московського патріархату). - Ред.), Руська (Російська) Древлеправославна церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) православна старообрядницька церква (РПСЦ).

Відомство нагадує, що ці організації протягом 3 місяців мають внести до свого статуту зміни в частині перейменування та подати їх на реєстрацію в установленому порядку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики