Цензор.НЕТ

18.02.19 11:12

Суддя Печерського райсуду Карабань надав ГПУ необмежений доступ до внутрішніх документів редакції видання "Новое Время". ДОКУМЕНТ

4 лютого суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції НВ і до всіх матеріалів, які надсилав на емейл-адреси видання його журналіст Іван Верстюк.

Суддя Печерського райсуду Карабань надав ГПУ необмежений доступ до внутрішніх документів редакції видання "Новое Время". ДОКУМЕНТ

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє видання "Новое Время".

Відповідну судову постанову 13 лютого редакції офіційно вручив слідчий ГПУ. Якщо НВ не надасть запитувану слідчими інформацію, видання чекає обшук.

Верстюк - автор цілої низки резонансних розслідувань, зокрема про корупцію в оборонних закупівлях.

Розслідування Генпрокуратури, в рамках якого суд виніс своє рішення, стосується його статті "Діамантова дочка". У матеріалі йшлося про навчання дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця у Великій Британії. При цьому НВ спиралася на дані розслідування, проведеного Британським кримінальним агентством.

Корнієць - один із двох так званих "діамантових прокурорів", - високопоставлених співробітників прокуратури, затриманих в липні 2015 року на великому хабарі. Його звільнили, але саму справу про корупцію Корнійця досі розглядає столичний Голосіївський райсуд.

У статті, опублікованій на сайті НВ в серпні 2016 року, розповідається про те, що заступник прокурора Київщини, маючи зарплату в 200 тис. грн на рік, заплатив понад 120 тис. фунтів стерлінгів за навчання дочки в британських школах.

Генпрокуратура вважає публікацію цих даних розголошенням таємниці слідства і в червні 2017 року вже допитувала Верстюка.

Рішення Печерського райсуду, що дає Генпрокуратурі необмежений доступ до редакційних матеріалів, порушує, за оцінкою НВ, не тільки свободу слова, але і право журналістів на захист джерел інформації. Про цей випадок уже проінформовано ОБСЄ і кілька народних депутатів Верховної Ради.

НВ залишає за собою право звернутися зі скаргою на дії ГПУ і Печерського райсуду в Європейський суд з прав людини.

Суддя Печерського райсуду Карабань надав ГПУ необмежений доступ до внутрішніх документів редакції видання Новое Время 01
Суддя Печерського райсуду Карабань надав ГПУ необмежений доступ до внутрішніх документів редакції видання Новое Время 02
Суддя Печерського райсуду Карабань надав ГПУ необмежений доступ до внутрішніх документів редакції видання Новое Время 03

В редакції НВ зазначили, що вже не вперше мають справу з надмірною увагою до своєї роботи з боку відомства Юрія Луценка.

У серпні 2018-го той же Печерський райсуд надав Генпрокуратурі доступ до дзвінків з мобільного, листування і даних про місцезнаходження Христини Бердинських, ще одного журналіста-розслідувача НВ, за півтора року.

26 вересня Апеляційний суд частково задовольнив скаргу Бердинских на це рішення і повернув її справу до Печерського суду. Там вона потрапила до того ж судді Карабань, який починаючи з 12 листопада тричі переносив її розгляд. Наступна спроба призначена на 6 травня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики