Цензор.НЕТ

18.02.19 16:45

НАБУ відкрило справу проти ГПУ через закупівлю автомобілів всупереч забороні Кабміну, - "Bihus.info"

Національне антикорупційне бюро перевірить, чи законно Генпрокуратура закупила 19 автомобілів у період, коли діяла заборона Кабінету міністрів на подібні закупівлі. Розслідування відкрили за статтею "Нецільове використання бюджетних грошей в особливо великих розмірах".

НАБУ відкрило справу проти ГПУ через закупівлю автомобілів всупереч забороні Кабміну, - "Bihus.info"

Про це повідомляє проект "Bihus.info", інформує Цензор.НЕТ.

Журналісти-розслідувачі в листопаді 2018 року з'ясували, що Генпрокуратура в 2016-2018 роках закупила 19 нових автомобілів (переважно, Toyota Corolla). Загальна вартість покупки становила близько 13 млн гривень.

Але в цей час діяла постанова Кабміну, яка забороняла подібні закупівлі. У Генпрокуратурі постанову визнали такою, що суперечить Закону "Про прокуратуру", та вирішили не виконувати.

Станом на листопад 2018 року автопарк ГПУ був найбільшим в історії цього органу і становив 103 автомобілі, додають журналісти.

Співробітники "Bihus.info" передали цю інформацію в НАБУ ще в кінці 2018 року, але там відмовилися зареєструвати кримінальне провадження.

Тоді журналісти звернулися до Солом'янського суду столиці, і той зобов'язав НАБУ відкрити справу.

Тепер дії ГПУ розслідують за статтею 210 ч. 2 Кримінального кодексу - нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики