Цензор.НЕТ

19.02.19 10:58

Ситуація в політиці покращилася з часу мого походу в Раду у 2007 році, - Вакарчук

Співак і музикант Святослав Вакарчук вважає, що ситуація в українській політиці змінилася на краще і нині в Раді є більша кількість його однодумців.

Ситуація в політиці покращилася з часу мого походу в Раду у 2007 році, - Вакарчук

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді", передає Цензор.НЕТ.

Вакарчук зазначив, що у 2007 році до нього звернулася команда, яка формувала список партії "Наша Україна - Народна самооборона" - і він повірив, що може "щось змінити в країні, використовуючи це як інструментарій".

"Після Помаранчевої революції в мене було відчуття, що, можливо, це буде правильним шляхом, і я зможу так швидше й ефективніше допомогти своїй країні", - зазначив співак.

"Я недооцінив рівень, якість політичної культури в Україні на той момент. Я був про неї кращої думки. Саме політична культура України того часу зсередини виявилася жахливою", - зізнався він.

Вакарчук додав: "Якщо ви запитаєте мене, чи стала вона кращою з тих часів? - Так, стала. Чи стала вона суттєво кращою? - Ні, але я бачу зміни".

"Коли я був у парламенті, я відчував, що людей з моїми принципами, цінностями і моїм баченням того, як треба діяти, були одиниці. Сьогодні я думаю, що таких людей десятки", - сказав він.

"Складно пояснити одним реченням, що саме було не так. Як приймалися рішення, як депутати вели подвійне життя, як ті, кого вважали героями помаранчевого Майдану, раптом починали діяти зовсім за іншими принципами, ніж ті, які вони захищали", - пояснив Вакарчук.

"Але найголовніше - абсолютна відсутність у більшості політиків візії та бачення на багато років уперед, чого ж ми хочемо досягти. Більшість політиків думали у кращому разі про наступні вибори, а в гіршому - про проведення якогось закону. Тобто тактика домінувала над стратегією", - додав він.

Музикант зізнався, що тоді вирішив, що далі перебувати у Верховній Раді для нього "буде неефективно".

"Але той похід в парламент дав мені неоціненний досвід, дав можливість побачити зсередини, як працює система, як працює документообіг, як працює ухвалення рішень. Яка різниця між процедурним, юридичним, легальним і фактичним ухваленням рішень… Якби я не був у парламенті тоді, можливо, деякі свої рішення сьогодні я би приймав по-іншому", - сказав Вакарчук.

Він також не погодився з тим, що не пішов у президенти тепер через страх конкуренції або програшу, і підтвердив, що зараз об'єднує навколо себе людей для змін.

"Моя мета - це зміни в країні, справжні зміни... Я говорю про ті зміни, які можна порухати руками, поміряти цифрами, відчути на вулиці", - наголосив Вакарчук.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики