Цензор.НЕТ

19.02.19 14:59

В Україні зростає контрабанда авіапалива: гас зливають із танкерів на підході до портів, - enkorr

У південних регіонах почастішали випадки продажу авіаційного палива за готівкові кошти.

В Україні зростає контрабанда авіапалива: гас зливають із танкерів на підході до портів, - enkorr

Про це enkorr повідомили відразу кілька учасників ринку, вказуючи на незаконне ввезення цього продукту на територію України, передає Цензор.НЕТ.

За їхньою інформацією, один з випадків контрабанди авіапалива на початку лютого зафіксовано на підході до акваторії порту Миколаїв. У схемі було задіяно танкер Black Fuel (прапор Танзанії), з якого частину гасу дорогою в порт було перелито в маломірні плавзасоби в районі селища Парутине (Миколаївська обл.).

"Цей танкер вийшов з грецького порту 26 січня з 2300 т гасу на борту. За 15 км до порту Миколаїв танкер на тиждень зупинився на якірну стоянку. Після цього до Миколаєва він прибув уже з 1200 т палива", - повідомив один з учасників ринку.

За інформацією видання, власником вказаного вантажу є миколаївська "Нафтова компанія "Трейд-НК". Ця компанія зареєстрована на канадську Tolloil LP, якій належить і сам танкер Black Fuel.

У листопаді 2017 р. повідомлялося, що правоохоронці підозрювали структури "Трейд-НК" у фіктивному оформленні транзиту дизельного палива через Херсонський та Миколаївський порти. Тоді за даними досудового розслідування, шляхом такої схеми за готівкові кошти без сплати податків і ПДВ було реалізовано 2740 т ДП.

Частіші пропозиції авіагасу за готівкові кошти учасники ринку пов'язують з уведенням з 1 січня 2019 року 10-кратної ставки акцизного податку на авіапаливо, яке використовується не за призначенням.

Посилення контролю над оборотом авіапалива було введено з метою боротьби зі змішуванням гасу з дизельним паливом, ставка акцизного податку на яке всемеро вища.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики