Цензор.НЕТ

19.02.19 15:06

На військовополонених українських моряків продовжує чинити психологічний тиск російська влада, - адвокат Полозов

Російська влада продовжує чинити психологічний тиск на військовополонених українських моряків, яких утримують у СІЗО "Лефортово".

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив адвокат Микола Полозов на сторінці у Facebook.

Полозов зазначив, що кілька днів тому в слідчий кабінет СІЗО викликали військовополоненого моряка Андрія Оприска. Там якийсь чоловік, імовірно оперативний співробітник ФСБ, за відсутності адвоката почав ставити йому запитання щодо умов утримання, стану здоров'я і обставин справи. Потім Оприску запропонували дати свідчення на інших військовополонених, однак Андрій категорично відмовився відповідати на запитання незнайомця.

За словами Полозова, це не перший випадок тиску на Оприска. Близько місяця тому до нього також приходили невідомі з розмовами та запитаннями. За погодженням із захисником, моряк подав заяву, що не бажає мати жодних розмов ні з ким без присутності адвоката або консула.

"Випадок не поодинокий, психологічний тиск на військовополонених, у порушення положень третьої Женевської конвенції "Про поводження з військовополоненими", здійснюється як безпосередньо силами оперативників ФСБ, так і за допомогою так званого внутрішньокамерного опрацювання, коли співкамерник військовополоненого свідомо діє в інтересах спецслужби", - зазначив Полозов.

Він додав, що адвокати ретельно фіксують усі подібні факти.

"Кожен моряк повідомлений своїм захисником про свої права і знає алгоритм дій у разі виникнення ситуації зі здійсненням подібного психологічного тиску", - додав Полозов.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики