Цензор.НЕТ

19.02.19 15:44

Кілограм гречки від кандидата - це не підкуп, - радник глави МВС Варченко

Згідно із законом як підкуп розглядається тільки надання виборцю подарунка вартістю понад 3% від прожиткового мінімуму. Зараз ця сума становить близько 60 грн.

Кілограм гречки від кандидата - це не підкуп, - радник глави МВС Варченко

Про це заступник міністра внутрішніх справ, член координаційного штабу МВС щодо забезпечення правопорядку на виборах Іван Варченко заявив сьогодні на брифінгу, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що, згідно із законодавством, кандидати мають право роздавати виборцям лише сувенірну продукцію та канцелярію на кшталт олівців та ручок, а роздача будь-яких інших предметів розцінюватиметься поліцією як підкуп виборців.

Водночас Варченко зауважив, що чинне законодавство розцінює як підкуп подарунок виборцю вартістю понад 3% від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи. На сьогодні ця сума становить близько 60 грн. Таким чином радник глави МВС зробив висновок, що надання громадянину від імені кандидата у президенти одного кілограма гречки, який коштує менш ніж 60 грн, юридично не вважатиметься підкупом виборця, як і будь-яких інших харчових продуктів або речей, що коштують дешевше за 60 грн.

Варченко додав, що у парламенті зареєстровано законопроект, яким пропонується встановити, що підкупом є надання будь-яких харчових продуктів на будь-яку суму, подарованих від імені кандидата виборцю. У разі його схвалення до президентських виборів, роздача будь-яких продуктових наборів вважатимуться підкупом.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики