Цензор.НЕТ

19.02.19 22:37

Балуха відправили до місця відбування покарання, - уповноважений із прав людини в РФ Москалькова

Окупаційна влада обіцяє відразу повідомити про його прибуття на місце і запевняє, що політв'язень почувається добре.

Балуха відправили до місця відбування покарання, - уповноважений із прав людини в РФ Москалькова

Про це повідомила уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "ТАСС".

"Я розумію тривогу і хвилювання, яке відчувають родичі Володимира Балуха. Однак, згідно з російським законодавством, кінцеве місце відбування покарання не повідомляється родичам і адвокату до моменту фактичного прибуття ув'язненого", - сказала вона.

На даний момент, уточнила Москалькова, адвокат Балуха проінформований про його відправку до місця відбування покарання.

Москалькова також зазначила, що, за інформацією керівництва ФСВП РФ, Балух почувається нормально, жодних скарг із приводу стану здоров'я він не висловлював.

"Щойно Володимир Балух буде на місці, про це також негайно повідомлять його адвокату і рідним", - підкреслила російський омбудсмен.

Нагадаємо, напередодні, 18 лютого, стало відомо, що Володимира Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО. За інформацією кримських правозахисників, його вивезли в Краснодар голодним і без речей.

Так званий суд в окупованому Криму визнав Балуха винним в зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 000 рублів (близько 4600 гривень). Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через прапор України, який вивісив у дворі будинку.

Іншу справу проти активіста "порушено" через заяви так званого начальника ізолятора тимчасового тримання в окупованому селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух нібито його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього. У підсумку, окупанти засудили українського активіста Балуха до 5 років колонії за другою кримінальною справою.

Пізніше так званий Верховний суд Криму частково пом'якшив вирок засудженому до 5 років колонії Володимиру Балуху, засудивши його за сукупністю двох справ до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4 тисяч гривень).

У жовтні Балух заявив, що припиняє голодування, яке він оголосив в березні 2018 року. За даними адвоката, у засудженого після більш ніж 200 днів протесту є підозра на виразку або панкреатит.

25 січня 2019 року підконтрольний Росії "Керченський міський суд" відмовив українцеві в умовно-достроковому звільненні. У лютому політв'язня доставили з керченської колонії в СІЗО Сімферополя.

18 лютого стало відомо, що Володимира Балуха етапували із СІЗО Сімферополя, але куди - невідомо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики