Цензор.НЕТ

19.02.19 22:19

Мати екс-полковника ГРУ Скрипаля, отруєного російськими спецслужбами, просить визнати його зниклим безвісти

Мати колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля Олена Скрипаль звернулися в поліцію РФ із проханням визнати потерпілого від отруєння Сергія і його доньку Юлію зниклими безвісти.

Мати екс-полковника ГРУ Скрипаля, отруєного російськими спецслужбами, просить визнати його зниклим безвісти

Відповідну заяву подано за місцем прописки Юлії Скрипаль, заявила племінниця Сергія Скрипаля Вікторія. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "ТАСС".

"Поштою відправлено заяви від імені Олени Яківни з проханням визнати Сергія Вікторовича і Юлю зниклими безвісти. Подано за місцем проживання Юлії", - сказала Вікторія.

Вікторія стверджує, що остання розмова між нею і Юлією відбулася 24 липня 2018 року. Юлія зателефонувала двоюрідній сестрі і розповіла про здоров'я батька. Вона не назвала термінів можливого повернення в Росію.

Вікторія Скрипаль проживає в Ярославлі з матір'ю Сергія Скрипаля Оленою. Жінки збиралися подати документи на візу до Великої Британії, але 90-річна Олена Скрипаль відмовилася від поїздки за станом здоров'я. Вікторії влада Великої Британії неодноразово відмовляла у видачі візи.

Вікторія Скрипаль вважає, що і Сергія, і Юлії Скрипалів давно немає в живих.

17 лютого газета The Sunday Times із посиланням на джерело в розвідці повідомила, що зараз 67-річний Сергій Скрипаль перебуває вдома під постійним наглядом лікарів. За інформацією видання, медики побоюються, що він навряд чи колись повністю вилікується від наслідків отруєння.

Нагадаємо, екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживає у Великій Британії, засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, 5 березня 2018 року постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.

Уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалих було отруєно нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

5 вересня 2018 року прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на життя Сергія та Юлії Скрипалів у Солсбері: Олександр Петров та Руслан Боширов. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заявила: "Підозрювані в отруєнні Скрипалів є офіцерами ГРУ Генштабу РФ". Прем'єр закликала країни-союзниці Великої Британії активізувати спільні зусилля, щоб протистояти російській розвідці.

У січні 2019 року виконком Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) проголосував за внесення нервово-паралітичної речовини "Новачок" до списку заборонених речовин.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики