Цензор.НЕТ

20.02.19 08:09

Технічна місія ООН могла б підготувати ґрунт для розгортання миротворчої місії на Донбасі, - Єльченко

Україна розраховує, що Генеральний секретар ООН скористається своїм правом відправити на Донбас технічну місію ООН для оцінювання параметрів можливої ​​миротворчої місії.

Технічна місія ООН могла б підготувати ґрунт для розгортання миротворчої місії на Донбасі, - Єльченко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це заявив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

За його словами, попередні висновки фахівців організації могли б зрушити з мертвої точки обговорення цього питання у Радбезі.

"Є стаття 99 статуту ООН, яка дає можливість Генеральному секретареві особисто вживати певних заходів. Надіслати певну групу, призначити певного спеціального представника, який поїде в Україну. Це може бути технічна місія оонівська, про яку ми вже давно говоримо, яка би підготувала підґрунтя для розгортання миротворчої місії", - зазначив він.

Єльченко пояснив, що така місія могла би зробити аналіз хоча б технічного чи військового аспекту місії, необхідної кількості "блакитних шоломів". Він зауважив, що "сотня політиків" називають у ЗМІ різні цифри - від десяти до п’ятдесяти тисяч осіб - у той час як у секретаріаті ООН є фахівці, які могли би дати зробити ґрунтовний аналіз.

"Якщо б така група приїхала на Донбас, подивилася і принаймні написала якісь попередні висновки, це могло би підштовхнути і Раду безпеки ООН для початку обговорення цього питання", - заявив дипломат.

Єльченко додав, що українська делегація прагне більшої активності Генсека ООН щодо України, зокрема, й у питанні звільнення заручників. Він вважає, що колективне звернення із майже 25 тисячами підписів, яке Президент України передасть Генеральному секретареві під час особистої зустрічі 20-го лютого в ООН, сприятиме більш активним діям з його боку.

Водночас, поки немає сигналів про готовність Генсека ООН відправити таку технічну місію.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року МінТОТ розробило приблизну модель миротворчої місії на Донбасі.

26 вересня Порошенко закликав Організацію Об'єднаних Націй ввести миротворчу місію на Донбас у рамках одного із заходів 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

29 вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна, Німеччина, Франція і США практично готові вносити на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців ООН на Донбасі.

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі. Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. Порошенко заявляв, що в миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики