Цензор.НЕТ

20.02.19 08:45

Втручання у вибори може відбуватися з окупованих територій. Наприклад, коли голосуватимуть громадяни інших країн, - Сліпачук

Ніхто не має уявлення, скільки громадян України проживає на окупованих територіях і скільки фальсифікованих документів можуть з'явитися там перед виборами президента. Про це заявила глава українського Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук.

Втручання у вибори може відбуватися з окупованих територій. Наприклад, коли голосуватимуть громадяни інших країн, - Сліпачук

Велика загроза втручання у вибори президента України виходить з окупованих районів Донбасу. Про це в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 19 лютого, сказала голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук, передає Цензор.НЕТ.

"Ніхто, напевно, не знає, яка кількість наших громадян проживає на окупованих територіях. Як і не знає, скільки виїхало до Росії або іншої країни і змінило реєстрацію. Інформація про реєстри обірвалася ще в 2014 році. І ніхто не розуміє, яка кількість фальсифікованих документів може "народитися" в тих регіонах. Свого часу там були паспортні столи, де залишилися документи, бланки ... "- підкреслила Сліпачук.

Вона зазначила, що багато питань, пов'язаних із забезпеченням волевиявлення громадян, які фактично проживають на території, непідконтрольній уряду України, не перебувають у компетенції ЦВК.

"Втручання у вибори ... може бути зокрема і через підконтрольні Україні території. Наприклад, коли будуть голосувати громадяни інших країн як наші. Ці факти потрібно фіксувати і передавати в правоохоронні органи", - заявила глава комісії.

Серед факторів, які можуть негативно вплинути на хід президентських виборів, Сліпачук також назвала кіберзагрози, надмірну кількість спостерігачів від громадських організацій та навмисну ​​дискредитацію ЦВК з боку кандидатів у президенти.

"Дедалі більше маніпуляцій походить з боку кандидатів без жодних на те підстав. Як приклад - поширюється інформація про велику кількість "мертвих душ" у реєстрі. Для розуміння цього питання потрібно відкрити закон, де говориться, що протягом п'яти років в реєстрі містяться дані про померлих з особливою відміткою ... Будь-яка маніпуляція - підрив довіри. Підрив довіри - спроба перекласти провину за свій програш на ЦВК", - сказала вона.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики