Цензор.НЕТ

20.02.19 15:51

Усі політв'язні та військовополонені мають бути звільнені, зволікання Москви щодо цього має спричинити санкції, - МЗС України

Відновлення територіальної цілісності України є умовою повернення довіри до світової системи безпеки, впевнені в Міністерстві закордонних справ України.

Усі політв'язні та військовополонені мають бути звільнені, зволікання Москви щодо цього має спричинити санкції, - МЗС України

"Відновлення територіальної цілісності України необхідне не лише для забезпечення майбутнього нашого народу. Це - умова відновлення довіри до європейської та світової системи безпеки, яка має базуватися на безумовній повазі незалежних держав до норм міжнародного права та жорсткій відсічі її порушникам", - йдеться в середу в заяві МЗС з приводу 5-х роковин початку збройної агресії Росії проти України, передає Цензор.НЕТ.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали: "Незаконний фейковий референдум і російський статус Криму не був визнаний міжнародною спільнотою, неготовність міжнародної спільноти рішуче відреагувати на зухвалий акт агресії з боку Росії дозволила злочинному кремлівському режиму продовжити агресію та окупувати частину українського Донбасу".

У заяві зазначено, що агресія Росії має драматичні результати: близько 13 тис. убитих, 30 тис. поранених, 1,5 млн переселенців, масштабні порушення прав людини, політичні переслідування, зруйнована інфраструктура.

"Усі політв’язні і військовополонені мають бути негайно звільнені. Це - спільна позиція України і міжнародних партнерів. Подальше зволікання Москви з виконанням цієї вимоги мусить мати цілком конкретні, зокрема санкційні, наслідки", - наголосили в МЗС.

Водночас припинення агресії РФ на Донбасі має опиратися на повноцінну миротворчу місію ООН, мандат якої має охоплювати всю зону конфлікту.

У зовнішньополітичному відомстві зауважили, що Україна продовжує стримувати агресію героїчними зусиллями українських військових, але тільки економічно й військово сильна демократична Україна зможе змусити ворога відступити.

У заяві також зазначено, що в середу на Генасамблеї ООН за участю президента України Петра Порошенка відбудеться обговорення ситуації на окупованих територіях, що є черговим свідченням неприйнятності дій Москви для міжнародної спільноти.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики