Цензор.НЕТ

21.02.19 14:28

Україна готова в найкоротші терміни провести обмін у форматі 25х25, - Денісова

Україна готова в найкоротші терміни провести обмін 25 українців, яких незаконно утримують у РФ і в окупованому Криму, на 25 засуджених в Україні громадян РФ.

Україна готова в найкоротші терміни провести обмін у форматі 25х25, - Денісова

Про це йдеться в зверненні уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до російської колеги Тетяни Москалькової, написала український омбудсмен у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"Зокрема, закликала сприяти негайному вирішенню питання стосовно обміну 25 громадян України на 25 громадян РФ. Ми готові провести обмін у найкоротший термін", - зазначила Денісова.

Вона також підтвердила готовність української сторони забезпечити безперешкодний доступ до установ, що перебувають у віданні Державної кримінально-виконавчої служби України, для відвідання Москальковою затриманих громадян РФ за умови синхронного доступу Денісової до ув’язнених громадян України в Росії та на Кримському півострові.

Крім того, український омбудсмен висловила рішучий протест з приводу спільного відвідування уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою та Ніною Карпачовою поранених українських військовополонених.

У зв'язку з цим Денісова зазначила, що протягом тривалого часу неодноразово зверталася до Москалькової з проханням надати їй дозвіл на відвідування затриманих моряків, проте її поінформували, що це рішення "належить до компетенції ФСБ Росії та Федеральної служби виконання покарань Росії".

"Водночас російською стороною було допущено до українських моряків Ніну Карпачову, яка на відміну від мене не уповноважена представляти інтереси України у відносинах у сфері захисту прав людини між нашими державами", - зазначає омбудсмен.

Україна готова в найкоротші терміни провести обмін у форматі 25х25, - Денісова 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики