Цензор.НЕТ

21.02.19 18:13

Автоматична індексація тарифів Укрзалізниці працюватиме проти бізнесу, - глава асоціації "Укрметалургпром" Каленков

Вантажовідправники України категорично проти автоматичної індексації тарифів на перевезення. Ринок зацікавлений у прогнозованості, але автоматична індексація, тим більше на індекс цін виробників, не дає відповіді на цей запит.

Автоматична індексація тарифів Укрзалізниці працюватиме проти бізнесу, - глава асоціації "Укрметалургпром" Каленков

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков у матеріалі видання ЦТС.

Як повідомляє видання, "Укрзалізниця" ще наприкінці 2018 року дала зрозуміти бізнесу, що і далі має намір підвищувати тарифи на вантажоперевезення.

"Якщо минулого року компанія вдавалася до прихованих методів підвищення своїх послуг, то на 2019 рік були анонсовані плани з впровадження автоматичної індексації тарифів на перевезення вантажів на рівень індексу цін виробників промислової продукції. Провести таку індексацію в УЗ мають намір чотири рази за рік: перший етап і підвищення на 14,2% планувалися на 1 лютого", повідомляється в матеріалі.

За словами Каленкова, автоматичний тариф не працюватиме в інтересах бізнесу, водночас зараз в УЗ немає стимулу зменшувати свої витрати.

"Найважливіше - це створення незалежного регулятора. Тоді можна розробити методику тарифоутворення, встановити економічно обґрунтовані тарифи, які мають покривати поточні витрати УЗ, інвестиції, частку прибутку і плюс має бути механізм, який стимулюватиме УЗ ці витрати скорочувати", - зазначив Каленков.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики