Цензор.НЕТ

22.02.19 08:05

Росія втручалася в американські вибори методами, які до цього випробувала в Україні, - екс-директор розвідки США Клеппер

Методи, які Кремль використав для втручання в президентські вибори в США 2016 року, росіяни перед тим випробували в Україні.

Росія втручалася в американські вибори методами, які до цього випробувала в Україні, - екс-директор розвідки США Клеппер

Про це заявив директор національної розвідки США у 2010-2017 роках генерал Джеймс Клеппер, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Україна була, якщо можна так висловитися, лабораторією. Путін використовував Україну, зокрема, з метою перевірити ефективність різних типів своєї зброї в цій війні. Йдеться про напади на електричні мережі, "зелених чоловічків", пропаганду. Все це - приклади тієї військової тактики, про яку ми щойно говорили. Усе, що Росія зробила на виборах у США, - вони використали цей досвід", - розповів він.

Генерал Клеппер додав, що Кремль має довгу історію втручання у вибори, і в той чи інший спосіб намагався втручатися у виборчий процес у низці інших країн щонайменше з 1960-х років.

"Але ніколи їхнє втручання не було настільки агресивним, широкомасштабним, багатовимірним, як те, що вони вчинили на виборах у США 2016 року. А майстерність у цих питаннях вони здобули саме внаслідок втручання в інших країнах, особливо у Європі, в Україні, в інших місцях", - зауважив Клеппер.

Головний розвідник США часів президента Барака Обами пояснив, що прикметним, зокрема, є використання росіянами соціальних мереж. На його думку, дуже важливо зрозуміти методи кібервійни, бо нині їм важко протистояти

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики