Цензор.НЕТ

22.02.19 16:15

МОЗ до кінця 2019 року запровадить всі механізми для запуску системи трансплантації, - заступник міністра Ілик

Міністерство охорони здоров'я України планує до кінця 2019 року запустити всі необхідні механізми для роботи системи трансплантації, повідомив заступник міністра Роман Ілик на прес-конференції в п'ятницю.

МОЗ до кінця 2019 року запровадить всі механізми для запуску системи трансплантації, - заступник міністра Ілик

"МОЗ поставив перед собою амбітне завдання: до кінця року реально впровадити всі необхідні механізми для роботи системи трансплантації. Ми вже вийшли на фінішну пряму зі створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). Купили ліцензію на доступ до міжнародного реєстру донорів кісткового мозку, що надасть пацієнтам з України можливість побачити свого донора. Майже на 50 млн грн МОЗ закуповує необхідне медобладнання для чотирьох національних установ, визначених як пілотні, - НДСБ "Охматдит", Національний інститут раку, Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О.О.Шалімова і Національний центр із пересадки органів Запорізької обласної лікарні. Маємо можливість реально через законодавчі акти здійснювати в країні сімейну трансплантацію", - сказав він, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Заступник міністра також повідомив, що реальна кількість пацієнтів, які потребують трансплантації, сягає близько 5 тис. осіб.

"Минулого року в Україні в цій черзі на життя стояли понад 2 тис. осіб. Це, напевно, не всі дані, і є реальна статистика тих, кому необхідна трансплантація. Взагалі, думаю, що цю цифру можна сміливо помножити на два, адже, за даними Міністерства охорони здоров'я, таких пацієнтів набагато більше. Експерти переконані, що кількість пацієнтів, які потребують трансплантації, становить близько 5 тис. осіб", - сказав він.

Як повідомлялося, з 1 січня 2019 року рішення про проведення лікування методом трансплантації приймає консиліум лікарів медзакладу. Свою згоду або незгоду на отримання лікування пацієнт надає лікарю медзакладу, який проводить трансплантацію.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики