Цензор.НЕТ

25.02.19 22:04

Нацрада з питань телерадіомовлення зафіксувала порушення під час оприлюднення соціологічних досліджень на чотирьох каналах

Телеканали ZIK, "1+1", "Еспресо" і "Наш" допускають порушення при оприлюдненні соціологічних досліджень.

Нацрада з питань телерадіомовлення зафіксувала порушення під час оприлюднення соціологічних досліджень на чотирьох каналах

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, 22 лютого відбулося засідання робочої групи з нагляду за дотриманням медіа виборчого законодавства.

Зокрема йшлося про те, що на чотирьох телеканалах зафіксовано значну кількість випадків неповної подачі інформації при оприлюдненні результатів соцопитувань.

"На телеканалі "ZIK" з 1 по 12 лютого виявлено 17 фактів таких випадків, на телеканалі "Еспресо" з 8 по 14 лютого - 10 фактів, телеканал "Максі ТВ" ("Наш") з 1 по 12 лютого - 30 фактів на телеканалі "1+1" з 28 січня по 4 лютого - 1 факт. Національна рада звернеться до цих телерадіоорганізацій з вимогою привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства", - йдеться в повідомленні.

Також Нацрада приділила увагу замовним матеріалам на телебаченні і незбалансованому висвітленню виборчої кампанії.

"Так, на телеканалі "112 Україна" серія передач програми "Важливо" була присвячена тільки одному кандидату в президенти - Юрію Бойку. Ця програма не була позначена як політична реклама або передвиборна агітація, водночас була спрямована на поліпшення або створення позитивного іміджу партії "Опозиційна платформа - За життя" і згаданого кандидата", - розповіли в Нацраді.

При цьому на каналі "112 Україна" з 1 по 8 лютого у випусках новин увага приділялася тільки Бойку, а про інших кандидатів взагалі не було.

"В ефірі телеканалу "1+1" була зафіксована трансляція (повтор) розважальної передачі "Ліга сміху. Літній кубок" (частина 2), ведучим якої є В. Зеленський. У передачі є епізод, коли "Прозорий гонщик" виносить пакет із написом "Голосуй за Зеленського" і передає його Володимиру Зеленському", - розповіли в Нацраді, зазначивши, що цей випадок має ознаки передвиборної агітації.

Таке ж порушення знайшли на каналі "Наш" кандидата в президенти Євгена Мураєва.

"Поширення інформації з ознаками агітації було зафіксовано і в ефірі телеканалу "Максі ТВ", зокрема в передачі "Події дня", де гостем був кандидат у президенти Євген Мураєв. Передача вийшла в повторі 6 разів", - йдеться в повідомленні.

Нацрада планує звернутися до телеканалів із питанням, чи є поширена інформація агітацією, і чи оплачена її трансляція з виборчих фондів кандидатів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики