Цензор.НЕТ

25.02.19 23:38

НСТУ уточнить у організаторів "Євробачення", чи не вплине політизація відбору в Україні на участь у конкурсі, - Кольцова

У НСТУ заявили, що обиратимуть представника України на пісенному конкурсі Євробачення-2019 з-поміж усіх фіналістів національного відбору.

НСТУ уточнить у організаторів "Євробачення", чи не вплине політизація відбору в Україні на участь у конкурсі, - Кольцова

Про це у коментарі Громадському повідомила член правління Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Олександра Кольцова, передає Цензор.НЕТ.

"Спочатку ми проконсультуємося з Європейською мовною спілкою щодо політизації процесу відбору в Україні. Як це вплине взагалі на нашу участь цього року. Потім ми поспілкуємося з юристами, чи ми хочемо продовжувати брати в цьому участь як мовник. Потім ми поспілкуємося с менеджментом артистів. А потім ми приймемо рішення", — пояснила вона.

На запитання, чи відрізняється договір, який пропонували MARUV, від договору, шо пропонували переможцям нацвідбору в минулі роки, Кольцова відповіла, що новим був тільки пункт про заборону виступати в Росії.

"Те, що артист виклав інтерпретацію цих пунктів… там просто дуже багато стандартних пунктів з правил Євробачення. Крім пункту про скасування гастролей в РФ — про скасування на час проведення конкурсу", — сказала вона.

Представниця Суспільного підтвердила, що MARUV була згодна відмовитися від виступів у Росії, додавши, що раніше цей пункт не застосовували, бо артисти, що виступають в Росії, не потрапляли в фінал нацвідбору.

"В кожному відборі були артисти, які на той момент виступали в РФ, жоден з них не виходив у фінал, тому ми не застосовували цю норму. Договір був завжди, додали цей пункт після першого півфіналу, коли з’явилися реальні шанси на те, що у нас буде такий кейс, і потрібно буде тлумачити це і для суспільства, і назовні", — розповіла Кольцова.

Також вона додала, що іншому кандидату, який захоче представляти Україну на Євробаченні-2019, запропонують той самий договір, від якого відмовилася MARUV.

Нагадаємо, окрім MARUV у фіналі національного відбору також брали участь гурти Freedom Jazz, Anna Maria, Kazka, Brunettes Shoot Blondes та YUKO.

Нагадаємо, співачка Анна Корсун, більше відома як MARUV, стала переможницею національного відбору Євробачення-2019. У MARUV є один день на ознайомлення з контрактом, вона має вирішити - підписувати його чи ні.

Після виступу в фіналі MARUV заявила, що не бачить нічого злочинного в гастролях по Росії, а брати участь на міжнародному конкурсі після відвідин країни-агресора вона хоче, тому що він повинен "об'єднувати країни".

У квітні 2019 року вона планує виступити в кількох російських містах. Зокрема, в Москві. У грудні 2018 року у співачки були концерти в Мурманську і Петербурзі. Також її виступ транслював телеканал НТВ. У 2018 році вона брала участь конкурсі "Нова хвиля" в Сочі.

Незважаючи на готовність MARUV відмовитися від гастролей в РФ, вона не змогла домовитися з НСТУ про умови участі в "Євробаченні-2019" і відмовилась.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики