Цензор.НЕТ

26.02.19 00:07

Вибуховий пристрій, на якому підірвався мікроавтобус із мирними жителями, був на розділювальній смузі автодороги, - СММ ОБСЄ

Двоє цивільних осіб загинули, а ще один чоловік отримав поранення внаслідок вибуху міни біля блокпосту на лінії розмежування.

Вибуховий пристрій, на якому підірвався мікроавтобус із мирними жителями, був на розділювальній смузі автодороги, - СММ ОБСЄ

Згідно з оперативним звітом СММ ОБСЄ, 23 лютого близько 12:40, рухаючись на південь автодорогою Н-20 поблизу н. п. Оленівка (непідконтрольний уряду, 23 км на північний захід від Донецька), повз передові позиції збройних формувань уздовж лінії розмежування, приблизно за 200 м на південь від згаданої позиції збройних формувань спостерігачі бачили тліючі уламки мікроавтобуса, який лежав перевернутий на м'якому ґрунті посеред розділювальної смуги, передає Цензор.НЕТ.

"У радіусі 15 м від зруйнованого транспортного засобу члени патруля Місії бачили його розкидані уламки, зокрема три шини і двоє дверцят (всі обгорілі). На розділювальній смузі команда СММ бачила свіжу воронку орієнтовно за 3 м від мікроавтобуса і три попереджувальні знаки про мінну небезпеку: один лежав на землі на відстані менше 10 м від воронки, а інші два були прикріплені до розташованих неподалік стовпа і відбійника. За оцінкою Місії, мікроавтобус підірвався на вибуховому пристрої (ймовірно, протитанковій міні), що був на розділювальній смузі", - йдеться в повідомленні.

Наступного дня СММ уточнювала повідомлення про жертви вибуху. "В н.п. Докучаєвськ (непідконтрольний уряду, 30 км на північний захід від Донецька) директор моргу повідомив спостерігачам, що вдень 23 лютого в морг доставили тіла чоловіка (24 роки) і жінки (85 років). За його словами, обидва вони померли від серйозних поранень, отриманих у результаті вибуху міни. В н. п. Шахтарськ (непідконтрольний уряду, 50 км на схід від Донецька) чоловік (59 років) сказав команді СММ, що був у згаданому мікроавтобусі разом із ще двома людьми. Він розповів, що 23 лютого повертався в непідконтрольні уряду райони разом з матір'ю і водієм після того, як вони отримали пенсії в підконтрольних уряду районах. Він додав, що вибух стався, коли мікроавтобус виїхав на розділювальну смугу автодороги Н-20, на південь від передової позиції збройних формувань. На щоках у чоловіка були садна і синці, а його голова була обв'язана бинтом", - повідомляють в ОБСЄ.

Також уточнюється, що інцидент стався на ділянці між передовими позиціями найманців РФ і Збройних сил України (приблизно за 4 км на північний захід від місця трагедії) поблизу підконтрольного уряду Березового. "Раніше на тій самій розділювальній смузі команда СММ бачила не менше 10 круглих свіжих насипів діаметром орієнтовно 30-40 см і попереджувальні знаки про мінну небезпеку вздовж цієї смуги (див. Щоденний звіт СММ від 2 липня 2018 року). Контрольний пункт в'їзду-виїзду "Новотроїцьке" біля Березового є одним із п'яти офіційних дорожніх коридорів, якими мирні жителі можуть перетинати лінію розмежування", - нагадують в СММ.

Нагадаємо, 23 лютого прес-центр Операції Об'єднаних сил оприлюднив інформацію, що на тимчасово окупованій території поблизу блокпоста терористів РФ на протитанковій міні підірвався мікроавтобус, що перевозив цивільних осіб.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики