Цензор.НЕТ

26.02.19 11:34

Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування. ВIДЕО

Команда журналістів представила матеріали розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України, до яких причетні люди з бізнес-оточення президента Петра Порошенка.

Про це йдеться у випуску програми "Наші гроші" BIHUS.info, передає Цензор.НЕТ.

Журналісти отримали архів з листуванням учасників схеми, внутрішні документи, матеріали про домовленості про хабарі за схемою, яку вже описували півтора роки тому.

За інформацією журналістів, син заступника Секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор, якому на той момент було 22 роки, разом з партнерами організував приблизно в 2015 році поставки контрабандних російських деталей для військової техніки. При цьому, державні оборонні підприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну "Укроборонпром" знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 01

Учасники схеми за даними журналістів.

Перевірка журналістів показала, що наведені в листуванні факти відповідають встановленим раніше.

За даними розслідувачів, на початок російської агресії в 2014 році учасники схеми - Гладковський, його син Ігор, колишній працівник концерну Віталій Жуков і керівники оборонних структур різних рівнів - вступили в змову з оборонними чиновниками.

Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Потім вони накручували ціни в рази і за змовою з державним концерном "Укроборонпром" продавали на його ж заводи. Ця група швидко стає привілейованим постачальником держзаводів і отримує контракти на сотні мільйонів гривень.

Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 02

Листування учасників схеми про контрабанду деталей з РФ.

Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 03
Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 04

Третій організатор схеми - Андрій Рогоза. За даними журналістів, він є "фахівцем з контрабанди". За їхньою інформацією, чоловік "ще до народження тріо з Жуковим і Гладковським, заробляв на сумнівних оборонних контрактах". Разом з тим, журналісти називають учасником схеми і Євгенія Шевченка, який співпрацює з НАБУ.

Згідно з оприлюдненим листуванням, Гладковський-молодший займався вирішенням питань високого рівня, погоджуючи договори, зокрема, через свого батька. Гладковський-старший, крім посади в РНБО, також має бізнес-відносини з президентом Петром Порошенком. Жуков і Рогоза займалися так званою "поточною чорною роботою" - безпосередньою організацією поставок, домовленостей з постачальниками і переказом грошей. У спілкуванні з керівниками держпідприємств і постачальниками підприємці прямо говорять про контрабанду з Росії і обговорюють перерахування грошей.

Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 05
Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 06
Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 07

За даними журналістів, центром угод стала підставна компанія "Оптимумспецдеталь", а отримані гроші група Гладковського переводила в готівку, яка витрачалася на відкати заводам, хабарі слідчим органам і розкішне життя. Разом з тим, згідно з оприлюдненою інформацією, однією з фірм-прокладок виступила навіть "Кузня на Рибальському", яка тоді належала Порошенку. Більш того, за даними журналістів, у 2016 році бізнесмени, ймовірно, перепродавали запчастини, які вже належали українській армії і повинні були бути утилізовані.

Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 08

Листування Жукова з Дмитром Трачуком про перепродаж "Укроборонпрому" деталей, що належать Міноборони.


Корупційні схеми оточення Порошенка під час закупівлі техніки з РФ - журналістське розслідування 09

Розслідувачі встановили, що група Гладковського отримала від "Укроборонпрому" не менше 250 мільйонів гривень. Однак журналісти припускають, що ця сума може бути більше.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики