Цензор.НЕТ

26.02.19 12:31

Адвокати Януковича подали до суду 5 скарг майже на 500 сторінок

В останній день, коли можна оскаржити вирок екс-президенту Віктору Януковичу у справі про державну зраду, в Оболонський райсуд Києва надійшло п'ять апеляційних скарг від його захисників.

Адвокати Януковича подали до суду 5 скарг майже на 500 сторінок

Про це повідомляє прес-служба суду, передає Цензор.НЕТ.

Адвокати Юрій Рябовол, Олександр Байдик, Олександр Горошинський, Богдан Біленко та Андріана Фозекош 25 лютого звернулися до суду з апеляційними скаргами, в яких просили скасувати вирок, виправдати Януковича, змінити вирок, вилучивши з нього певні докази, закрити кримінальне провадження проти президента-втікача, скасувати арешт на його майно, призначити новий судовий розгляд у першій інстанції та додатково допитати 48 свідків.

"Загалом апеляційні скарги викладено на 478 аркушах", - йдеться в повідомленні.

У суді додали, що раніше адвокат Байдик також звернувся із заявами про виправлення допущених, на його думку, описок у вироку.

Зокрема, він просить Оболонський районний суд м. Києва виключити з мотивувальної частини вироку посилання на обставину, що пом’якшує покарання Януковича В.Ф.: вчинення злочинів під впливом залежності від представників влади РФ, а також просить виправити в резолютивній частині вироку суму процесуальних витрат, які підлягають стягненню з Януковича В.Ф. з 98 561 грн 20 коп. на 58 521 грн 20 коп.

"Дотримуючись конституційної засади судочинства (забезпечення права на апеляційний перегляд справи), відповідно до вимог ч. 1 ст. 397 КПК України, через три дні після закінчення строку апеляційного оскарження вироку (тобто 01.03.2019) кримінальне провадження буде надіслано до Київського апеляційного суду", - йдеться в заяві суду.

Там зазначили, що для дотримання права на апеляційний перегляд справи, питання щодо виправлення можливих описок буде вирішено Оболонським районним судом м. Києва після закінчення провадження з перегляду вироку суду.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд Києва засудив Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду і пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку РФ. Такий вирок суд оголосив 24 січня 2019 року. Кримінальне провадження щодо В.Януковича розглядалося за спеціальною (заочною) процедурою через те, що обвинувачений перебуває на території РФ.

Ключовим доказом для суду став лист Януковича Путіну, датований 1 березня 2014 року, в якому він просив ввести в Україну російські війська.

Водночас суд визнав його невинуватим у пособництві в порушенні територіальної цілісності. Згідно з рішенням суду, обвинувачення не довело, що Янукович був поінформований про кінцеву мету РФ - анексію Автономної Республіки Крим і зміну меж території України.

За державну зраду екс-президента засуджено до 13 років ув'язнення, а за пособництво у введенні агресивної війни - до 12 років. Отже, загальний термін відбуття ув'язнення для Януковича становить 13 років. Час відбування терміну має відраховуватися з моменту затримання винуватця.

Під час ухвалення вироку суд врахував те, що Віктор Янукович не має судимості (судимість, яка була в екс-президента, погашена), здобув вищу освіту і не перебуває на обліку у нарколога. Також судді врахували його тривалий і успішний кар'єрний шлях і позитивну характеристику, яку дала підсудному Ганна Герман.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики