Цензор.НЕТ

26.02.19 18:41

Інститут водних проблем НААН України пропонує використовувати воду Дунаю для забезпечення Одеської області прісною водою

Інститут водних проблем і меліорації НААН України пропонує використовувати воду Дунаю для забезпечення Одеської області прісною водою.

Інститут водних проблем НААН України пропонує використовувати воду Дунаю для забезпечення Одеської області прісною водою

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на прес-конференції щодо стану водних ресурсів України заявив професор, директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Ромащенко.

"Ми розглядаємо, що єдине джерело води, яке може бути використане, - це вода Дунаю. Є технології, щоб їх зробити на сучасному рівні, не створюючи нових проблем... У 1991 році була проведена експедиція двох академій. Вони підтвердили, що ця вода є досить чистою", - сказав він.

Ромащенко зазначив, що цю проблему необхідно вирішувати, тому що в Україні запаси прісної води обмежені. Україна посідає друге місце з кінця серед європейських країн за запасами прісної води. На сьогодні в близько 1300 населених пунктів України прісну воду завозять. Значна частина їх розташована в Одеській області.

"Поїдьте в Одеську область, і дізнайтеся, яку воду там п'ють люди. Там солодка вода з мінералізацією до 3 грам на літр, що всіма нормами заборонено. І так звана солона вода - з поверхневих водних джерел 5-7 г/л. Там немає місцевих природних водних джерел, які можна використовувати для питного водопостачання, для промислового сільськогосподарського постачання. Єдина вода належної якості, яка надходить в Одеський регіон, - це дністровська вода. Вона переважно використовується на постачання Одеси. Але і там є проблеми", - повідомив професор.

Він зазначив, що сьогодні з'явилися сучасні і відносно дешеві технології виробництва труб, які дають можливість під час їх прокладання, не провокувати процес підтоплення.

Крім того, Ромащенко підкреслив, що новий проект не буде повторенням невдалого експерименту часів СРСР, коли значні площі орних земель були засолені.

"Тоді подача дунайської води була використана в схемі, де озеро Сасик було акумулятором для накопичення. Роботи виконував московський науково-дослідний інститут. Коли проводили пошуки, то не з'ясували, що в озері Сасик йде вивантаження високомінералізованої ропи підземних вод. Створили велику водойму, випаровування з якої погіршило якість води. Плюс дунайська вода змішувалася з високомінералізованою ропою і стала небезпечною. І коли її подали на зрошення, то почався процес засолення", - розповів учений.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики