Цензор.НЕТ

26.02.19 21:20

Судді Земляна і Парінов заявили про самовідвід у справі газового бізнесу оточення Порошенка

Двоє суддів Шостого адміністративного апеляційного суду, які вивчають питання щодо отримання під контроль оточенням президента України Петра Порошенка газового родовища на Полтавщині, заявили про самовідвід.

Судді Земляна і Парінов заявили про самовідвід у справі газового бізнесу оточення Порошенка

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода, головуюча суддя Галина Земляна та суддя Андрій Парінов на засіданні 26 лютого оголосили, що беруть самовідвід, і озвучили одну із підстав для ухвалення такого рішення – журналістське розслідування програми "Схеми", у якому йшлося про те, що підлеглі генерального прокурора Юрія Луценка допомагають зберегти контроль оточенню президента над газовим родовищем.

​Після цього рішення про самовідвід, за процедурою, буде призначений авторозподіл –​ скаргу розглядатиме нова колегія суддів з самого початку.

Нагадаємо, рік тому журналісти "Схем" розповіли, що компанія ТОВ "Аркона Газ-Енергія" сплатила за право розробки газового родовища на Полтавщині вдесятеро менше, ніж міг би отримати державний бюджет, якби ліцензію розіграли на аукціоні. А також довели, що з цією маловідомою компанією пов’язані люди з оточення президента Порошенка, зокрема член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, та колишні менеджери з бізнес-структур Порошенка, в тому числі екс-директор його спортклубу "5 елемент".

У березні 2018 року НАБУ порушило кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками Держгеонадр під час видачі "Аркона Газ-Енергія" спецдозволу на розробку родовища.

Через два місяці аналогічне провадження з такою ж фабулою порушили підлеглі Юрія Луценка – працівники Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури. При цьому в Генпрокуратурі двічі відмовили НАБУ в передачі їм матеріалів своєї справи за підслідністю.

Окремо ГПУ звернулась до суду з адміністративним позовом проти Держгеонадр та "​Аркона Газ-Енергія" з вимогою визнати наказ про видачу ліцензії "​протиправним" і скасувати його. Перша інстанція вже програна, наразі йде розгляд апеляції Генпрокуратури – у Шостому адміністративному апеляційному суді.

При чому, як виявили журналісти, через тиждень після того, як суддя цього суду Галина Земляна отримала цю справу на розгляд, Вища рада правосуддя розпочала дисциплінарне провадження проти неї.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики