Цензор.НЕТ

26.02.19 22:44

На території окупованого Криму незаконно утримуються 34 українці, - Денісова

В окупованому Росією Криму незаконно утримуються 34 громадяни України, на території Росії - 35 українців і 24 військовополонені українські моряки, незаконно захоплені в Керченській протоці торік.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

Денісова на міністерській панельній дискусії про порушення прав людини українських військовополонених і політичних заручників у Росії розповіла, що у результаті військових дій, які тривають вже 5 років, 10 тис. осіб було вбито і 24 тис. дістали поранення.

"34 громадяни України незаконно утримуються в пенітенціарних установах на території тимчасово окупованого Криму, і 35 - на території Росії. Багатьом із них не надається медична допомога і не створено належні умови утримання", - повідомила Денісова.

Крім того, Денісова зазначила, що 20-річний політв'язень Павло Гриб перебуває в надкритичному стані і вимагає лікарського втручання, а Едем Бекіров - інвалід I-ї групи, який потребує щоденного медичного догляду. Також вона нагадала, що місце перебування Володимира Балуха досі залишається невідомим. Крім того, омбудсмен нагадала про українських моряків, які незаконно утримуються в РФ. Вона підкреслила, що трьох моряків під час захоплення російською стороною було поранено, і їм потрібне термінове лікування.

Омбудсмен закликала продовжити тиск на Росію щодо безумовного звільнення військовополонених. І підтвердила готовність України до будь-якого обміну громадян.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики