Цензор.НЕТ

26.02.19 23:56

НАТО солідарне з Угорщиною щодо необхідності внесення рекомендованих Венеціанською комісією правок в український закон про освіту, - заступник генсека Геттемюллер

Заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер висловила солідарність з позицією Угорщини стосовно ухвалення Україною мовних поправок до закону про освіту, рекомендолваних Венеціанською комісією.

НАТО солідарне з Угорщиною щодо необхідності внесення рекомендованих Венеціанською комісією правок в український закон про освіту, - заступник генсека Геттемюллер

Про це у вівторок, 26 лютого, повідомила прес-служба Альянсу, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

"Союзники солідарні з Угорщиною, коли йдеться про український закон про освіту. У Брюссельській декларації та в оцінці річної програми України всі союзники закликають її повністю виконати рекомендації Венеціанської комісії", - заявила Гетемюллер під час візиту до Будапешта, де вона зустрілася з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто та міністром оборони країни Тібором Бенко.

Водночас вона подякувала Угорщині за її підтримку України в конфлікті з Росією, зокрема за реверс газу, гуманітарну допомогу та лікування поранених солдатів.

Гетемюллер підкреслила, що зустрічі комісії Україна-НАТО є "центральною складовою нашої підтримки суверенітету та територіальної цілісності України".

Нагадуємо, 28 вересня 2017 року набрав чинності закон "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома чи більше мовами. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту.

В ЄС закликали Україну ухвалити законодавство, що продовжує перехідний період до 2023 року і регламентує нерозповсюдження ст.7 цього закону, що стосується мови освіти, на приватні школи. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що підтримує продовження на 4-5 років перехідного періоду імплементації мовної статті 7 закону про освіту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики