Цензор.НЕТ

27.02.19 10:21

Будівництво 184 казарм завершать до кінця року, - Міноборони

Міністерство оборони України обіцяє до кінця 2019 року завершити будівництво 184 казарм. У них зможуть розміститися 23 000 військовослужбовців-контрактників. На будівництво вже витратили 1,5 млрд гривень.

Будівництво 184 казарм завершать до кінця року, - Міноборони

Про це під час брифінгу заявив заступник начальника головного управління, головний інженер Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Олександр Чергінець, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Триває будівництво 184 казарм поліпшеного планування. Це дозволить розмістити 23 тисячі військовослужбовців військової служби за контрактом. На реалізацію зазначеного проекту в Міноборони в минулому році було витрачено майже 1,5 млрд грн", - повідомив Чергінець, додавши, що закупівля робіт на будівництво відбувається лише через систему Prozorro.

Він нагадав, що на початку 2018 року для реалізації згаданого проекту була спланована більша сума - 2,3 млрд грн, однак у зв'язку з тим, що частина договорів на будівництво була укладена в середині року та через зрив термінів будівництва окремими суб'єктами господарювання, 816 млн грн були перерозподілені на інші напрямки - капітальні ремонти військових об'єктів та придбання меблів для казарм поліпшеного планування.

Як повідомлялося під час брифінгу, у 2018 були проведені конкурси на будівництво всіх 184 казарм. Водночас через порушення підрядними організаціями договорів було розірвано 31 контракт, з яких за 15-ма договорами вже проведено нові процедури, визначено інших переможців та укладено договори, а щодо 16 об'єктів оголошено повторні процедури торгів. Загалом у 2018 році завершено будівництво 19 казарм.

"На сьогодні зі ступенем готовності понад 50% маємо 109 будівель та менше 50% - 56 будівель. Вже розподілено бюджет і план будівництва на поточний рік, відповідно до якого на будівництво казарм поліпшеного планування та інженерних мереж до них передбачено 1,3 млрд грн. Цього достатньо, аби завершити всі 184 казарми в поточному році", - повідомив Чергінець.

Так, за його інформацією, в першому півріччі буде введено в експлуатацію понад 100 будівель, решту впровадять до кінця поточного року.

Серед проблем, з якими стикаються в Міноборони, найбільшою є несумлінні виконавці, які виявилися неспроможними вчасно виконувати свої зобов'язання. До несумлінних виконавців уже висунуто 223 претензії на загальну суму понад 8 млн грн (пеня та штрафні санкції) за систематичне невиконання умов договору, 103 претензії підрядними організаціями задоволено на суму понад 1 млн грн. Крім того, за систематичне порушення договірних умов було розірвано 31 контракт.

Чергінець також повідомив, що на офіційному сайті Міноборони оприлюднено реєстр порушників-підрядників, аби в майбутньому вони не мали можливості брати участі в торгах, де замовником виступає міністерство.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики