Цензор.НЕТ

27.02.19 15:29

1500 осіб звернулися в поліцію з повідомленнями про порушення на виборах. Відкрито 64 кримінальні провадження, - глава Нацполіції Князєв.

Найчастіше повідомляють про ймовірний підкуп виборців. Серед проваджень, відкритих поліцією, більшість стосуються розвішування агітаційних плакатів, надрукованих з порушеннями, і хуліганства.

1500 осіб звернулися в поліцію з повідомленнями про порушення на виборах. Відкрито 64 кримінальні провадження, - глава Нацполіції Князєв.

Про це керівник Національної поліції Сергій Князєв розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Найбільша кількість звернень надійшла з Києва, Дніпропетровської, Київської, Одеської та Донецької областей. Але ситуація змінюється щодня, і ми розуміємо, що кількість таких звернень зростатиме", - сказав він.

За словами Князєва, найчастіше в поліцію повідомляють про можливий підкуп виборців. Подібні скарги надходять від представників різних політичних сил.

При цьому більшість адмінпротоколів, складених поліцією і направлених до суду, стосуються порушення правил передвиборної агітації.

"Якщо простими словами, розвішування агітаційних матеріалів, надрукованих з порушенням. Тобто, не вказані всі реквізити, незрозуміла друкарня, оплата, тираж - ну, все, що є в диспозиції адміністративного законодавства", - пояснив Князєв.

Серед найбільш поширених правопорушень начальник Нацполіції назвав також передвиборче хуліганство.

"Під час передвиборчої агітації тим чи іншим кандидатом люди свідомо порушують громадський порядок. Ми це кваліфікуємо як хуліганство. Тут простіше. Тут є суб’єкт, котрий порушує правопорядок, і головне – його вчасно локалізувати, якщо ми не змогли попередити", - розповів глава Нацполіції.

"Загалом, політичний градус напруги в суспільстві зростає, при тому, що до якихось знакових виступів кандидатів ще далеко. Ще місяць з хвостиком", - підсумував Князєв.

Повний текст інтерв'ю із Сергієм Князєвим можна прочитати тут.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики