Цензор.НЕТ

27.02.19 18:52

ЄС назвав порушенням свободи слова доступ ГПУ до листування журналіста "Нового часу"

Рішення суду про надання Генпрокуратурі доступу до електронних файлів та іншого листування журналіста видання "Новий час" Івана Верстюка суперечить принципу свободи преси.

Про це йдеться в коментарі представництва ЄС в Україні у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

В ЄС підкреслили, що свобода преси грає найважливішу роль в сприянні розвитку належного врядування, прозорості та підзвітності - як в Україні, так і в будь-якому місці за її межами, а рішення Печерського суду суперечить цьому.

"Жодне рішення не має порушувати основоположні свободи ЗМІ, а також міжнародні журналістські стандарти, такі як захист джерел журналіста", - йдеться в повідомленні.

У представництві ЄС підкреслили, що розслідувальна журналістика вносить значний вклад у боротьбу проти корупції в Україні, яка проголошена головним пріоритетом країни.

"Ми очікуємо, що українська влада гарантує міцний правовий захист журналістів державою", - йдеться в повідомленні представництва.

4 лютого суддя Печерського районного суду Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції "Новий час" і до всіх матеріалів, які посилав на електронні адреси видання журналіст Іван Верстюк.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики