Цензор.НЕТ

27.02.19 22:47

Найманці РФ порушують режим припинення вогню на Донбасі, - українська сторона СЦКК. ФОТО

Незважаючи на систематичні обстріли позицій Збройних Сил України з боку збройних формувань Російської Федерації, українські військові забезпечують виконання положень Мінських домовленостей та неухильно дотримуються режиму припинення вогню.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-центру ООС.

У повідомленні наголошується: "З метою забезпечення мирного населення Донбасу питною водою та проведення ремонтних робіт на водогоні, що знаходиться на західній околиці населеного пункту Золоте-5 (Михайлівка, тимчасово непідконтрольна Уряду України територія), 26 лютого 2019 року патруль СММ ОБСЄ здійснював моніторинг безпекової ситуації в районі вищезазначеного населеного пункту. Роботи здійснювалися робітниками Луганської водопостачальної компанії на відстані приблизно 100 м на північний захід від позиції патруля СММ, яка, в свою чергу, знаходилася на відстані близько 500 м на схід від східного краю ділянки розведення сил і засобів у районі Золотого.

Попри надані гарантії безпеки з боку збройних формувань Російської Федерації, о 12.18 троє членів патруля СММ, які стояли поруч з автомобілями Місії, почули близько п’яти пострілів зі стрілецької зброї, а потім свист куль, що пролетіли приблизно в 10 м над їхніми головами. При цьому місце, звідки вівся вогонь, знаходилося орієнтовно за 200 м на північний захід від місця розташування патруля СММ. Після цього спостерігачі почули та побачили, як кулі влучили в кілька дерев за 5-10 м від їх місця знаходження. Члени патруля сховалися в автомобілі, а робітники водопостачальної компанії укрилися за трактором. О 12.20 патруль СММ разом із бригадою Луганської водопостачальної компанії залишили район проведення робіт.

Зі схеми очевидно, що вогнева позиція, з якої вівся обстріл у бік цивільних працівників та міжнародних спостерігачів СММ ОБСЄ, може належати лише збройним формуванням РФ. У вказаному районі апріорі не може бути підрозділів Збройних Сил України у зв’язку з тим, що відстань до найближчих позицій українських військовиків становить не менш ніж 2800 метрів.

Також українська сторона СЦКК звертає увагу на зухвалий випадок порушення збройними формуваннями РФ наданих ними гарантій стійкого припинення вогню у районах, де розташовані об’єкти критичної інфраструктури Донбасу.

27 лютого 2019 року так звані "засоби масової інформації" окупаційної адміністрації Донецької області здійснили чергову спробу перекласти на Збройні Сили України відповідальність за обстріли збройними формуваннями РФ об’єктів інфраструктури регіону. Зокрема, було повідомлено, що 27 лютого 2019 року о 10.30 було здійснено обстріл Донецької фільтрувальної станції з використанням стрілецької зброї.

Слід зазначити, що в момент "обстрілу" представниками української сторони СЦКК спільно з патрулем СММ ОБСЄ, які знаходились у безпосередній близькості від ДФС, не зафіксовано жодних порушень режиму припинення вогню з боку Збройних Сил України.

Військовослужбовці, які входять до складу Об’єднаних сил, не піддаються на будь-які провокації окупаційних військ РФ та продовжують дотримуватись Мінських домовленостей у повному обсязі.

Вказані дії російських окупантів свідчать про їх бажання щодо подальшої ескалації конфлікту, а також про відмову вести будь-який мирний діалог. Такі дії російських найманців наражають на небезпеку мирне населення Донбасу, створюючи загрозу їх життю і здоров’ю".

Найманці РФ порушують режим припинення вогню на Донбасі, - українська сторона СЦКК 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики