Цензор.НЕТ

28.02.19 17:08

"Є вибір: вивчити мову і працювати далі, або не вчити її і залишитися без посади", - Княжицький про мовний закон

Новий закон №5670д про "Забезпечення української мови як державної" передбачає знання української достатньою мірою для роботи на певній посаді.

"Є вибір: вивчити мову і працювати далі, або не вчити її і залишитися без посади", - Княжицький про мовний закон

Про це журналістам сказав голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

За його словами, законопроект передбачає створення спеціальних навчальних центрів у всіх регіонах, які вже створюються.

"Навчання мови є добровільним. Обов'язковим є її знання", - сказав політик.

Княжицький зазначив, що вже є багато охочих вивчити українську - серед них багато чиновників.

"Ніхто не буде вимагати від них вже завтра говорити українською. Ми даємо час. У них є вибір: вивчити мову і працювати далі чи не вчити її і не працювати на цій посаді. Ми демократична держава, це право вибору", - зазначив він .

Також глава профільного комітету пояснив, яким чином будуть визначати необхідний рівень знань мови.

"Ми ввели абсолютно європейські норми, які поділяють людей на рівні необхідного знання мови: A, B, C. Це такі ж, як ви складаєте тести з англійської або німецької мови. Це не диктант і не перевірка на знання мови, ви маєте довести, що володієте мовою в необхідній кількості для вашої професії. Наприклад, якщо ви спілкуєтеся з людьми в кафе, то маєте вміти сказати, що борщ коштує 40 гривень, якщо ви високопосадовець чи міністр, то ви мусите володіти мовою, щоб відповідати на запитання громадян. І, очевидно, що саме вони будуть складати тести, а не звичайні громадяни, які вивчали українську мову в школі і у них є запис, що вони її знають", - зазначив він.

Княжицький уточнив, що іспити мають складати також ті, хто планує отримати громадянство України, а також громадяни України, яким українська мова потрібна для професії і перебування на певній посаді. За порушення норм закону передбачена адміністративна відповідальність залежно від категорії необхідності знань мови.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики