Цензор.НЕТ

28.02.19 18:36

РПЦ збирає особисті дані віруючих в Донецькій області, - Куць

Російська Православна Церква в Донецькій області збирає підписи з особистими даними віруючих і невідомо куди їх передає

РПЦ збирає особисті дані віруючих в Донецькій області, - Куць

Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на сайт 62.ua, про це під час прес-конференції заявив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць.

За словами очільника області, в даний час ведуться переговори з релігійними громадами щодо переходу до Православної Церкви України.

"Громади мають самі прийняти рішення про те, в якій церкві вони хочуть проводити певні обряди. Провокацій не очікується, адже з боку Православної Церкви України жодних заходів насильницького характеру на планується. Всі активісти, які могли б спричинити будь-які конфліктні ситуації, попереджені про кримінальну відповідальність, тому жодних провокацій ми не очікуємо", - зазначив Куць.

На думку глави Донецької ОбоВЦА, єдиними провокаторами є представники Російської Православної Церкви, адже в їхніх проповідях постійно звучать слова про неспроможність і неканонічність Православної Церкви України.

"Представники РПЦ збирають підписи з особистими даними віруючих і невідомо куди вони передаються. Це єдина деструктивна діяльність, яка існує в даний час", - заявив Куц.

Чиновник підкреслив, що з такими священнослужителями проводиться робота, в тому числі і з боку правоохоронних органів.

Також Куць сподівається, що в області вдасться уникнути конфліктних ситуацій релігійного характеру.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики