Цензор.НЕТ

01.03.19 08:20

Денісова в ООН розповіла про жорстоке поводження із 69 політв'язнями і 24 військовополоненими, які утримуються в РФ і тимчасово окупованому Криму

Український омбудсмен Людмила Денісова під час виступу на 40-й сесії Ради ООН з прав людини заявила, що політв'язні Кремля Едем Бекіров і Павло Гриб перебувають у важкому стані.

Денісова в ООН розповіла про жорстоке поводження із 69 політв'язнями і 24 військовополоненими, які утримуються в РФ і тимчасово окупованому Криму

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини на своїй сторінці в Facebook.

"Триває моя робота на 40й сесії Ради ООН з прав людини.

Обговорюємо доповідь незалежного експерта щодо питань катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання за результатами візиту в Україну.

Під час свого виступу повідомила, що такі факти було виявлено мною у місцях несвободи. З цього приводу направлено рекомендації Уряду.", - написала вона.

Разом з тим, Денісова зазначила, що розповіла про те, що є інформація стосовно жорстокого поводження з громадянами України, які перебувають на територіях тимчасово окупованого Донбасу та Криму. Зазначила, що вже п’ять років ми не можемо проводити моніторинг на територіях, не підконтрольних українському Уряду. Окупаційні війська на Сході України використовують житлові квартали для розміщення озброєння. Мирне населення обмежено в пересуванні та живе в постійному страху. Внаслідок мінування значних територій гинуть та отримують каліцтва дорослі та діти. Українців незаконно затримують та викрадають, з ними жорстоко поводяться та влаштовують побиття. Ці факти підтверджуються Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні".

Також вона додала, що на початок військової агресії РФ (2014 року) в місцях несвободи в Луганській і Донецькій областях перебувало понад 16 000 засуджених.

"Зараз їх теж піддають побиттю і жорстокому поводженню. Медична допомога ув’язненим не надається. У більшості громадян вже закінчився термін відбування покарання, але їх не відпускають, а їхня праця використовується як рабська. Випадки жорстокого поводження спостерігаються також щодо 69 політв’язнів та 24 військовополонених, яких утримують на території РФ та тимчасово окупованого Криму.

Ситуація з деякими нашими громадянами є критичною і вимагає негайного втручання європейського та світового співтовариства. Павло Гриб та Едем Бекіров перебувають у тяжкому стані. Троє поранених військовополонених моряків Андрій Артеменко, Андрій Ейдер та Василь Сорока потребують кваліфікованого медичного лікування.

Вважаю, що об’єднання усіх сил і можливих методів, вплив ООН на цю ситуацію є ефективним методом щодо захисту прав і свобод наших громадян", - повідомила Денісова.

Денісова в ООН розповіла про жорстоке поводження із 69 політвязнями і 24 військовополоненими, які утримуються в РФ і тимчасово окупованому Криму 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики