Цензор.НЕТ

01.03.19 13:26

Суд скасував доступ ГПУ до даних видання "Новое время" і пошти журналіста Верстюка

Редакція видання "Новое время" домоглася в суді скасування доступу ГПУ до електронного листування журналіста Івана Верстюка.

Суд скасував доступ ГПУ до даних видання "Новое время" і пошти журналіста Верстюка

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написала журналістка Христина Бердинських.

"Прокурор ГПУ в суді підтвердив, що прокуратуру цікавить джерело журналіста Івана Верстюка в публікації 3-річної давності і вони хочуть його встановити, тому і просять доступ до документів і e-mail редакції.

Вона зазначила, що Апеляційний суд задовольнив скаргу редакції "Нового времени" частково і скасував доступ до e-mail, документів тощо журналіста.

"Це перемога над ГПУ!" - підкреслила журналіст.

Разом з тим Бердинских додала, що весь текст судового рішення буде опубліковано 5 березня.

Суд скасував доступ ГПУ до даних видання Новое время і пошти журналіста Верстюка 01

У свою чергу, народний депутат "Самопомочі" Вікторія Войціцька на своїй сторінці в Facebook привітала це рішення суду.

"Суд частково задовольнив апеляцію і скасував право щодо тимчасового доступу до інформації редакції "Новое время" та пошти журналіста Івана Верстюка!!!! 4 хвилини - саме стільки знадобилося суду першої інстанції для ознайомлення з 50 сторінками слідства та для написання 3 сторінок рішення.

Розкриття джерел підриває довіру до журналіста. Його можна порівняти з розкриттям адвокатської або лікарської таємниці.

Я рада, що Апеляційний суд прийняв вивержене рішення та все ж задовольнив рішення "Новое Время"", - написала нардеп.

Суд скасував доступ ГПУ до даних видання Новое время і пошти журналіста Верстюка 02

Як повідомлялося, 4 лютого суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції НВ і до всіх матеріалів, які надсилав на емейл-адреси видання його журналіст Іван Верстюк.

Відповідну судову постанову 13 лютого редакції офіційно вручив слідчий ГПУ. Якщо НВ не надасть запитувану слідчими інформацію, видання чекає обшук.

Верстюк - автор низки резонансних розслідувань, в тому числі про корупцію в оборонних закупівлях.

Розслідування Генпрокуратури, в рамках якого суд виніс своє рішення, стосується його статті "Діамантова дочка". У матеріалі йшлося про навчання дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця у Великій Британії. При цьому НВ спиралася на дані розслідування, проведеного Британським кримінальним агентством.

Корнієць - один із двох так званих "діамантових прокурорів", - високопоставлених співробітників прокуратури, затриманих в липні 2015 року на великому хабарі. Його звільнили, але саму справу про корупцію Корнійця досі розглядає столичний Голосіївський райсуд.

Зазначимо, що редакція "Новое время" вже не вперше стикається з надмірною увагою до своєї роботи з боку відомства Юрія Луценка.

У серпні 2018 року той же Печерський райсуд надав Генпрокуратурі доступ до дзвінків з мобільного, листування і даних про місцезнаходження Христини Бердинських, ще одного журналіста-розслідувача НВ, за півтора року.

26 вересня Апеляційний суд частково задовольнив скаргу Бердинских на це рішення і повернув її справу до Печерського суду. Там вона потрапила до того ж судді Карабаня, який починаючи з 12 листопада тричі переносив її розгляд. Наступна спроба призначена на 6 травня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики