Цензор.НЕТ

01.03.19 19:22

Росія вирішила не визнавати рішення Гаазького суду за позовом "Нафтогазу" до "Газпрому"

РФ відмовилася визнавати рішення Гаазького суду за позовом "Нафтогазу" про втрату активів у Криму

Росія вирішила не визнавати рішення Гаазького суду за позовом "Нафтогазу" до "Газпрому"

Про це заявили в прес-службі Мін'юсту Росії, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "РИА Новости".

"Російська Федерація у відповідному розгляді не брала участь і не визнає часткове рішення у зв'язку з відсутністю в арбітражу юрисдикції на розгляд позову НАК "Нафтогаз" і інших до Російської Федерації", - йдеться в повідомленні відомства.

Нагадаємо, компанія "Нафтогаз" виграла арбітраж в Гаазі про визнання РФ винним у втраті компанією активів через окупацію Криму. Попередньо сума компенсації оцінюється в приблизно 5 млрд доларів США.

У п'ятницю, 1 березня стало відомо, що борг "Газпрому" перед "Нафтогазом України" виріс ще на $200 мільйонів. Це відсотки, які раніше Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" виплатити українській стороні за підсумками двох суперечок.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"$4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики