Цензор.НЕТ

02.03.19 16:02

Під час атаки на сирійську Думу навесні 2018 року використовувався хлор, - доповідь ОЗХЗ

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила про "вагомі підстави" вважати, що під час хімічної атаки в сирійському місті Дума минулого року був використаний хлор.

Під час атаки на сирійську Думу навесні 2018 року використовувався хлор, - доповідь ОЗХЗ

Такий висновок містить оприлюднена в п'ятницю, 1 березня, доповідь місії ОЗХЗ, яка проводила розслідування скоєного 7 квітня 2018 року нападу, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

"Під час розслідування місія ОЗХЗ відвідала місто Дума, проаналізувала проби, взяті з місця події, а також у постраждалих осіб, опитала свідків і провела токсикологічний та балістичний аналізи. Отримані в результаті дані дають "вагомі підстави говорити про застосування отруйних хімічних речовин як зброї", наголошується в доповіді. "Цей токсичний хімікат, ймовірно, - молекулярний хлор", - зазначається в документі.

Водночас мандат місії ОЗХЗ не передбачав встановлення винних у скоєній хімічній атаці в місті Дума. В ОЗХЗ заявили, що надіслали доповідь у Раду Безпеки ООН.

Нагадаємо, гуманітарна організація "Білі каски" повідомила, що в ніч на 7 квітня 2018 року вертоліт скинув бочкову бомбу з хімікатами над містом Дума, який вважається останнім осередком опору джихадистів і повстанців у регіоні. Більшість постраждалих мирних жителів - жінки і діти, зазначили активісти. Інформацію про атаку підтвердила гуманітарна організація "Союз медичних організацій допомоги Сирії" (UOSSM), за даними якої жертвами стали не менше 150 осіб. Голова UOSSM Ганем Тайяра назвала хіматаку "однієї з найжахливіших" в історії Сирії.

Передбачувану хіматаку різко засудили США, Німеччина, Франція і Велика Британія. Франція і низка  інших країн у зв'язку з цим скликали екстрене засідання Ради Безпеки ООН. Постпред Франції в ООН Франсуа Делатр під час екстреного засідання Радбезу підкреслив, що заява Сирії про знищення в 2013 році всіх хімічних запасів була брехнею.

У ніч на суботу, 14 квітня, США, Франція і Велика Британія завдали удару по об'єктах Асада в Сирії.

Пентагон заявив, що удари в Сирії були нанесені по трьох цілях, пов'язаних із сирійською програмою створення хімічної зброї. Цілями стали науково-дослідний центр, сховище хімічних речовин і командний пункт - всі вони розташовані в Дамаску і Хомсі.

15 квітня, CNN показав супутникові знімки компаній DigitalGlobe і Planet.com, які підтверджують, що ракети США, Великої Британії і Франції завдали значної шкоди об'єктам в Сирії 14 квітня 2018 року.

21 квітня в ОЗХЗ повідомили, що група експертів відвідала одне з місць ймовірної хімічної атаки в сирійському місті Дума і взяла зразки для аналізу. У липні організація оприлюднила попередню доповідь.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики