Цензор.НЕТ

02.03.19 22:47

Двоє священиків побилися через перехід парафії на Буковині до ПЦУ

Більшість членів церковної громади проголосувала за перехід до Православної церкви України. Але до храму приїхали віряни з сусідніх сіл, що підтримують колишню УПЦ МП.

Двоє священиків побилися через перехід парафії на Буковині до ПЦУ

Бійка сталася в селі Бережонка Вижницького району, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Віряни парафії церкви святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова вирішили перейти з підпорядкування колишньої Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

На зборах церковної громади були присутні 192 жителі села Бережонка. 164 із них проголосували за перехід до ПЦУ, 18 - проти, 10 утрималися.

До церкви приїхали прихильники колишньої УПЦ МП із сусідніх сіл - Замостя, Мілієве, Коритне. Вони виступили проти переходу громади до ПЦУ.

Під час зборів парафії виник конфлікт між священиком церкви Іоанна Богослова отцем Миколаєм та благочинним Вижницького району Іллею Кнігніцьким. Отець Миколай звинуватив благочинного в тому, що він навмисне підбурює людей і є розкольником. Пізніше він вдарив Іллю Кнігніцького, унаслідок чого той зазнав травми обличчя.

Нацполіція Чернівецької області повідомляє, що інформацію про суперечку громадян зафіксовано в Журналі єдиного обліку. Поліцейські перевіряють інформацію, встановлюють учасників і обставини інциденту.

Це вже чотирнадцята церква в Чернівецькій області, яка ухвалила рішення про перехід до Православної церкви України. Загалом у регіоні близько 400 церков підпорядковуються колишній УПЦ МП.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики