Цензор.НЕТ

04.03.19 10:28

Вести переговори з Онуфрієм - нереально, - Епіфаній

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що зараз "нереально" вести прямий діалог із митрополитом Московського патріархату Онуфрієм через те, що він відданий інтересам російської церкви.

Вести переговори з Онуфрієм - нереально, - Епіфаній

Про це він сказав в інтерв'ю "Українській правді".

На питання, чи шукав він можливість поговорити з Онуфрієм, Епіфаній відповів, що зараз - ні.

"Я вважаю, що вести з ним переговори – нереально. Це людина, яка на 100% віддана інтересам російської церкви і російської держави. Тому вести з ним переговори про об'єднання дуже складно", - сказав предстоятель ПЦУ.

За його словами, все почнеться "з низів", оскільки народ має сказати, в якій церкві він хоче бути і поступово це змусить приймати рішення і духовенство.

"Якщо архієреї залишаться без парафій, без духовенства, то він змушений буде приймати рішення і про перехід. Тому якщо починати зараз переговори "з верхів" церкви, то це не матиме результату. Адже ми знаємо настрої і митрополита Онуфрія, і керуючого справами митрополита Антонія. Вони не підуть ні на які переговори. Ми намагалися до Собору, але з їхнього боку не було ніякого бажання", - зазначив Епіфаній.

"Зараз, якщо говорити про ведення діалогу, то ми - автокефальна Церква, а вони - структура Московського патріархату в Україні. Нам тоді треба, напевно, говорити про ведення діалогу з РПЦ, а не з її частиною", - додав він.

Разом з тим на запитання, чи намагалися представники ПЦУ вести діалог з патріархом Кирилом, митрополит відповів, що з цим ще складніше.

"Яким чином вести діалог, якщо ми перебуваємо в стані війни, якщо вони не говорять тепер навіть зі Вселенським патріархом? А нас вони ж просто не визнають поки", - сказав Епіфаній.

Він додав, що не хотів би зараз спілкуватися з Кирилом, тому що це людина, яка благословляє те, що відбувається на Сході України, де гинуть українські воїни.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики