Цензор.НЕТ

04.03.19 12:36

Зеленський, Порошенко, Тимошенко, Бойко і Гриценко - лідери президентських перегонів, - опитування соцгрупи "Рейтинг"

Українці на президентських виборах найбільше голосів готові віддати за шоумена Володимира Зеленського (25,1%), на другому місці в електоральних перевагах жителів країни - чинний глава держави Петро Порошенко (16,6%), на третьому - лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко 16,2%).

Зеленський, Порошенко, Тимошенко, Бойко і Гриценко - лідери президентських перегонів, - опитування соцгрупи "Рейтинг"

Як інформує Цензор.НЕТ, про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у лютому 2019 року.

З початку року виросла мобілізація виборців. Майже 85% (проти 76% в грудні) опитаних відзначили, що однозначно або скоріше мають намір взяти участь у виборах Президента України. Порівняно високі темпи зростання охочих голосувати зафіксовано на Півдні і Сході країни.

Лідером президентського рейтингу є В.Зеленський, якого підтримують 25,1% тих, хто визначився і має намір голосувати. Другу позицію ділять між собою П.Порошенко (16,6%) і Ю.Тимошенко (16,2%). За Ю.Бойка готові віддати свої голоси 11,3%, А.Гриценка - 7,7%, О.Ляшка - 5,6%, А.Садового - 3%, Е. Мураєва - 2,5%, І.Смєшка - 2,5%. Майже по 2% набирають А.Шевченко, Р.Кошулинський і О.Вілкул.

Зазначається також, що за останній місяць зріс рейтинг В.Зеленського, П.Порошенка і Ю.Бойка. Невелике зменшення відбулося в рівні підтримки Ю.Тимошенко. Електоральні показники інших кандидатів не зазнали відчутних змін. Водночас, протягом останнього місяця відчутно зросла частка респондентів, які не визначилися з вибором (з 15 до 25%).

В.Зеленський має порівняно кращі електоральні позиції серед виборців Півдня і Сходу, є лідером електоральних рейтингів у містах України. П.Порошенко лідирує на Заході країни. Ю.Тимошенко зберігає кращі позиції в Центрі, де ділить першість із В.Зеленським.

В.Зеленський і Ю.Тимошенко мають найвищий потенціал електорального зростання (т.зв. "другий вибір") - їх готові підтримати по 7% виборців, за умови, якщо їхні лідери не братимуть участі у виборах. У П.Порошенка і А.Гриценка - по 4%.

У той же час, 24% опитаних вважають, що наступним президентом буде П.Порошенко. У перемогу Ю.Тимошенко вірять 19%, В.Зеленського - 17%. За останній місяць значно зросла віра в перемогу Зеленського. Також позитивну динаміку в цьому рейтингу мають показники П.Порошенка. Показники Ю.Тимошенко на рівні грудня. При цьому молодь вірить у перемогу В.Зеленського, люди старшого віку - в перемогу П.Порошенка і Ю.Тимошенко.

За даними соцгрупи, антирейтинг очолює П.Порошенко: майже половина опитаних заявили, що не проголосують за нього ні за яких обставин.

Моделювання другого туру дало такі результати: Ю.Тимошенко тримає першість у парі з П.Порошенком (31% проти 24%). У той же час, В.Зеленський - як в парі з П.Порошенком (42% проти 24%), так і з Ю.Тимошенко (37% проти 24%).

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2%. Терміни проведення дослідження: 19-28 лютого 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики