Цензор.НЕТ

04.03.19 17:57

ЄС також вимагає відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні

Євросоюз підтримав заяву Світового банку і послів G7 із закликом відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні.

ЄС також вимагає відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні

Представництво ЄС в Україні репостнуло в Twitter спільну заяву послів і Світового банку, написавши: "ЄС є частиною G7", повідомляє Цензор.НЕТ.

Раніше "Велика сімка" і Всесвітній банк опублікували спільну заяву, в якій назвали рішення Конституційного суду України про визнання неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення) значною поразкою України в боротьбі з корупцією.

Вони закликають українську владу до відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відповідно до принципів ООН, Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) і ЄСПЛ, а також "знайти спосіб продовжити десятки розслідувань і кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлене під загрозу цією постановою".

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

КС дійшов висновку, що ст. 368-2 не відповідає "вимогам чіткості, точності та однозначності, тому суперечить юридичній визначеності як складовій принципу верховенства права, закріпленого в статті 8 Конституції України".

Конституційний суд вказав, що конституційні приписи щодо презумпції невинуватості і неприпустимість залучення особи до відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів повинні застосовуватися в рівній мірі до всіх осіб. Конституція України не допускає звуження або скасування цих гарантій щодо окремих категорій осіб.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики