Цензор.НЕТ

05.03.19 16:26

На концертах "Ліги сміху" агітували за Зеленського, - ОПОРА

У січні на концертах, організованих продюсерським центром "Ліга сміху", транслювали звернення кандидата в президенти Володимира Зеленського.

На концертах "Ліги сміху" агітували за Зеленського, - ОПОРА

Про це на прес-конференції заявив аналітик громадської мережі "ОПОРА" Олександр Клюжев, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Наші спостерігачі звернули увагу, що у січні 2019 року на концертах, організованих продюсерським центром "Ліга сміху", засновником якого є кандидат на посаду президента України Володимир Зеленський, були зафіксовані ознаки агітації, а саме транслювалося звернення Зеленського", - зазначив Клюжев.

За його словами, важливо не допускати виготовлення та розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних — ця законодавча вимога дозволяє контролювати кандидатів під час проведення агітації та здійснення цих витрат виключно з виборчого фонду.

"Відповідно до Закону "Про вибори Президента України", кандидат має право підтримувати концерти або інші розважальні заходи, що здійснюють з виборчого фонду, якщо кандидат цього не робить, то такі концерти або інші розважальні заходи мають уникати здійснення передвиборчої агітації. Бо, якщо така агітація здійснюється на заходах, що не пов'язані з кандидатом, це може бути ознакою порушення обмежень щодо фінансування кампанії", - сказав Клюжев.

Він закликав кандидатів на пост президента, зокрема Зеленського, чітко розмежовувати свою професійну діяльність, бізнес-діяльність та участь у виборчій кампанії.

"Стандарти прозорості фінансування виборів базуються не лише на прямих обмеженнях, що передбачені законом, але й на стандартах прозорості, відкритості, підзвітності будь-яких заходів, що прямо чи опосередковано пов'язані з кандидатами. Це той стандарт, якого мають дотримуватися усі кандидати на пост президента", - наголосив Клюжев.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики