Цензор.НЕТ

05.03.19 17:27

Великим містам потрібні гарантії незворотності децентралізації, - Філатов

В умовах реформи децентралізації, яку в Україні ініціював президент Петро Порошенко, Дніпру вдалося збільшити бюджет розвитку й узятися до реалізації низки великих інфраструктурних проектів. Однак для мільйонного мегаполісу, як і для інших великих українських міст, необхідні гарантії незворотності децентралізації і чіткі перспективи довгострокового планування.

Великим містам потрібні гарантії незворотності децентралізації, - Філатов

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу мерії Дніпра, про це міський голова Борис Філатов заявив під час Ради регіонального розвитку Дніпропетровської області 5 березня.

Так, за його словами, завдяки децентралізації Дніпро продовжує відроджувати муніципальний електротранспорт, триває масштабна добудова метрополітену. У місті також вдалося вирішити проблему з неробочими ліфтами.

Крім цього, Дніпро став єдиним містом в Україні, який за рахунок муніципального бюджету капітально ремонтує Центральний міст.

Водночас є низка проектів, в яких Дніпру не обійтися без підтримки центральної влади. Адже українські міста стикаються з інфраструктурними проблемами, які накопичувалися десятиліттями.

Як відомо, майже вся лівобережна частина Дніпра була зведена без зливової каналізації. За словами Філатова, будівництво колектора тільки на Донецькому шосе обійдеться в 386 млн грн. Крім того, місто оплачує будівництво систем водовідведення та водопостачання в Чаплях і Таромському.

Ще один проект - модернізація Ломовської насосно-фільтрувальної станції, яка забезпечує питною водою понад чверть жителів міста. Її реконструкція обійшлася державному бюджету в 80 млн грн. Це поліпшило якість питної води, а заміна обладнання допомагає економити на електроенергії і енергоносіях.

При цьому в місті залишається до тридцяти станцій водопостачання і водовідведення, яким також необхідна модернізація, а це - сотні мільйонів гривень.

"Все це - надмірне навантаження для будь-якого муніципального бюджету. Особливо якщо доводиться постійно відбиватися від спроб чиновників з Мінфіну та інших зацікавлених "відірвати" частину міських грошей", - сказав Філатов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики